Aníz éterický olej- silica

 

Objem: 10 ml

Dostupnosť Skladom
€4
€3,33 bez DPH
   
Kategória Prírodné silice (éterické oleje)
 

100% éterický olej - silica Aníz. Aníz údajne pochádza z Turecka. Je to jednoročná voňavá bylina, ktorá sa pestuje tisícročia. Do Európy sa rozšíril v 9 st. za vlády Karola Veľkého. V Egypte sa pestoval už okolo roku 1500 pred naším letopočtom. Egypťania používali semená a listy anízu na prípravu nápojov, liekov a ako korenie. Žuvanie anízu pre svieži dych je dodnes používané v Indii. Rimania z neho pripravovali korenistý koláč, ktorý pomáhal tráveniu.

ÚČINKY

Zažívacie ústrojenstvo

priaznivo pôsobí na tráviacu sústavu (bolesť brucha, nadúvanie), je veľkým pomocníkom pri žalúdočných a tráviacich ťažkostiach, pomáha pri tehotenskej rannej nevoľnosti (vtedy vhodné kombinovať s fenyklovou alebo mätovou silicou - inhalovať / 1kv. na kocku cukru)

Imunitný systém

pozitívne ovplyvňuje žľazy, artritídu/reumatizmus, rakovinu (protinádorové vlastnosti) , účinný proti kŕčom

Aníz utišuje bolesť, pôsobí ako analgetikum a anestetikum, je to antioxidant, diuretikum, má protizrážanlivé vlastnosti

Dýchacie ustrojenstvo

účinne vplýva na činnosť dýchacích ciest, pomáha pri kašli, zápaloch najmä horných dýchacích ciest

Nervový systém

očisťuje vzduch, vdychovaním vône pomáha otvárať emočné bloky, zvyšuje libido, dodáva energiu

APLIKÁCIA

Vnútorne

do 2dcl vody 1 kvapku, 3x denne

Inhalácia

Priamou inhaláciou, difúzerom, olejovým výparníkom, inhaláciou pary.
Nakvapkajte 1 kvapku do dlane, zohrejte druhou dlaňou a priložiť k tvári a priamo vdychujte. Možete aplikovať 1 kvapku na vreckovku alebo vatový tampón, pridržte pri nose a vdychujete nosom aj ústami.

Ochutenie jedla

anízový éterický olej je výborný pre použitie ako prírodná aróma, na dochutenie jedla a pečiva. Tip - 1 kvapku anízu pridajte do oleja (slnečnicového, mandľového). Získate tak chutný korenený olej vhodný v studenej kuchyni do šalátov.

Masáž

masážny olej (možno použiť aj bežný olej napr. olivový, mandľový, kokosový, atď.) naneste do dlane, pridajte kvapku anízového éterického oleja a postihnuté miesto potierajte v smere hodinových ručičiek.

Kúpeľ

pri kŕčoch, bolestiach brucha - 1 kvapku anízového esenciálneho oleja a 1 kvapku feniklového esenciálneho oleja pridajte do cedrového, cviklového, mätového, ľanového, mandľového, marhuľového, rascového alebo ricínového oleja, premiešajte a vyjelte do Vašeho kúpeľa.

BEZPEČNOSŤ

Netoxický, nedráždivý, ale príležitostne senzibilizačný. Vždy najskôr otestujte malé množstvo kôli citlivosti alebo alergickej reakcii. Priamy a nepriamy kontakt s očami spôsobí podráždenie.

Ak ste tehotná, pred použitím  sa poraďte s lekárom. Olej z anízu by sa nemal používať u detí mladších ako dva roky.

Výrobca: Ťuli a Ťuli- Aureus Services, s.r.o., Duklianskych hrdinov 381/3, 901 01 Malacky.