Ako na suchú pokožku

Naše telo pred vonkajšími vplyvmi ochraňuje pokožka, ktorá je najväčším orgánom ľudského tela. O to viac jej na dôležitosti pridáva fakt, že je akousi vstupnou bránou celého tela. Reguluje prísun a vylučovanie  veľkého množstva látok v tele a jej správne fungovanie je zabezpečené vtedy, ak jej povrchová vrstva obsahuje dostatočné množstvo vody. V opačnom prípade sa pokožka vysušuje, čo ovplyvňuje množstvo faktorov. Úlohu tu zohráva nedostatočný pitný režim, hektická životospráva, pobyt v klimatizovaných priestoroch, nadmerné opaľovanie, ale aj kozmetické prípravky, ktorých neprimerané zloženie a aplikácia môžu vysušovať jej vrchnú vrstvu. Aby ste tomu predišli, oplatí sa venovať zvýšenú pozornosť správnej hydratácii pokožky, ktorá sa začína už pri základnej hygiene.

Spomedzi všetkých kozmetických prípravkov najčastejšie na telo nanášame sprchové gély a šampóny, ktoré patria k základnej výbave našej kúpeľne. V receptúrach produktov Ťuli a Ťuli preto okrem  čistiacich látok myslíme aj na hydratačné zložky. Naše sprchové gély a šampóny obohacujeme o rastlinný glycerín a prírodné silice, ktoré pozitívne ovplyvňujú proces hydratácie.

Ďalší krok k príjemnej a vláčnej pokožke sa začína hneď po osprchovaní, kedy prichádza rad na aplikáciu telového mlieka alebo masla. Vďaka ich pozitívnym účinkom pokožku nielen hydratujeme, ale dostaneme do tela aj zdraviu prospešné živiny.

Aby bola táto procedúra nie len príjemná, ale aj užitočná, existuje rad doporučení, na základe ktorých dosiahnete želaný efekt.

  • Telové mlieko alebo telové maslo je najvhodnejšie nanášať na očistenú pokožku, ideálne  ihneď po osprchovaní.
  • Pokožka by mala byť teplá a mierne vlhká, takže je vhodné hydratovať ju po teplej sprche.
  • Ak pokožka vychladne, pomôže zohriať ju nahriatym vlhkým uterákom. Vtedy budú póry dostatočne otvorené a pripravené prijať hydratačný prípravok.
  • Voda by nemala byť naopak príliš horúca, pretože vtedy je pokožka precitlivená a podráždená
  • Na všetky typy pleti je vhodné telové mlieko levanduľa, alebo niektoré z našich telových masiel vyrobených výhradne z kvalitných olejov, ktoré pokožka dokáže prirodzene absorbovať.
  • Nanášanie je vhodné uskutočniť jemnými krúživými pohybmi bez väčšieho tlaku, ktorý by ešte pred absorbciou pokožku rozdráždil
  • Telové mlieka a maslá z našej ponuky sú vhodné k aplikácii na celé telo, no niekedy postačí nanášať ich iba na tie najsuchšie miesta, na ktorých sa vytvorila zrohovatelá koža. Tie najčastejšie bývajú na rukách, lakťoch, kolenách, alebo chodidlách.

Ak sme sa takto postarali o celé telo, dostávame sa k najcitlivejšej časti ľudskej pokožky, a tou je tvár. Popri ostatných častiach tela práve tvár býva takmer neustále odkrytá a tým pádom najviac skúšaná vonkajšími vplyvmi. Tvár je zrkadlom starostlivosti o celé telo a radi ju skrášľujeme estetickými prípravkami. Aj vďaka tomu býva zvlášť citlivá už na čistenie samotnou vodou. Jednou z osvedčených metód pri starostlivosti o pleť je preto ošetrenie olejom.

Našim tipom pre adekvátnu starostlivosť je prírodný odličovací olej kokos, ktorý pohodlne nanesiete odličovacím tampónom. Jeho hlavnými zložkami sú organický kokosový olej a ružová voda, ktoré sme namiešali citlivo s ohľadom na rozličnú kvalitu a stav pleti. Tento olej okrem make-upu hĺbkovo očisťuje póry, ktoré bývajú zanesené pôsobením vzduchu, prachu a baktérií a zbavuje ich nadbytočného kožné mazu a odumretých buniek.

Pre dodatočné zvláčnenie pokožky tela a tváre, ochranu pred poveternostnými vplyvmi,   antibakteriálnu a antiparazitickú ochranu či odstránenie zápalov, sme v Ťuli a Ťuli pre vás vyvinuli rad prírodných pleťových krémov. Ich zloženie je prispôsobené všetkým typom pleti a aj vy si medzi nimi rozhodne nájdete svojho favorita. Vyskúšajte naše novinky, prírodné pleťové krémy s esenciálnymi olejmi medovka a levanduľa. Ich nanášanie je vďaka unikátnemu zloženiu o čosi jednoduchšie. Obsahujú zmes olejov, ako napríklad olej z marhuľových jadier či konopný olej, ktoré sa ľahko vstrebávajú a vďaka tomu je možné ich nanášať ako na suchú, tak i na vlhkú pokožku, ráno aj večer pred spaním. Organické bambucké maslo, ktoré tvorí základ týchto krémov, následne vytvára na povrchu pokožky jemný mikrofilm, ktorý zabraňuje tomu, aby sa do nej dostali nečistoty.