Grapefruit éterický olej- silica

 

Objem: 10 ml

Dostupnosť Skladom
€4,27
€3,56 bez DPH
   
Kategória Prírodné silice (éterické oleje)
 

100% éterický olej - silica Grapefruit má úžasnú, sladkú vôňu. Na udržanie optimálnej sviežosti, esenciálny olej z grapefruitu by mal byť vždy skladovaný na chladnom mieste. Eterický olej grapefruit sa už po stáročia používa kvôli výživovým (vitamín C) a protiinfekčným vlastnostiam. Takisto sa používa vo veľkej miere na ochutenie nealkoholických nápojov a je obľúbenou súčasťou mydiel a produktov na osobnú hygienu. 

ÚČINKY

Citrusové esenciálne oleje, vrátane grapefruitu, boli testované proti rôznym druhom plesní a u všetkých sa zistilo, že majú protiplesňovú aktivitu. Grapefruit bol dokonca účinnejší ako ostatné oleje.

antidepresívum
antiseptický
močopudný
povzbudzujúce
ochladzujúce
čistiace
odľahčenie
užitočné pre mastnú pleť a akné

Rozkladá tukové tkanivo
Znižuje zadržiavanie vody
"Príjemný difúzny olej s nádherne ochladzujúcimi, osviežujúcimi a antidepresívnymi účinkami"

APLIKÁCIA

Tak ako mnohé citrusové oleje má Grapefruit jedinečnú charakteristiku "rozkladania tukov". Je to esenciálny olej, ktorý je najúčinnejší na použitie pri redukovaní celulitídy (môže byť použitý samostatne alebo v nosnom oleji a vmasírovaný do postihnutých oblastí) a môže byť pridaný do masážnych zmesí určených pre túto aplikáciu.

Inhalácia

priama inhalácia, difuzér, olejový výparník
Ak hľadáte pomoc pri chudnutí, skúste túto zmes olejov: Grapefruit, pomaranč a citrón. Oleje v tejto receptúre sú formulované v pomere 1:1:1. Zmiešajte a hlboko vdychujte, kedykoľvek budete chcieť. Upokojujúci, uvoľňujúci účinok môže pomôcť priniesť pozitívny emočný a duševný stav, ktorý vám pomôže potlačiť chuť do jedla.

Telo

masáž, kompresia, kúpeľ, starostlivosť o pleť
Grapefruitový éterický olej je veľmi užitočný pre čistenie mastnej pokožky a pomáha v boji proti akné kvôli jeho sťahujúcej sa povahe. Pred použitím na tvár zrieďte v nosnom oleji. Na zredukovanie celulitídy sa  olej môže vmasírovať na postihnuté oblasti nezriedený alebo v nosnom oleji.

Vnútorne použitie

Zriedený vo vode sa grapefruitový éterický olej môže užívať vnútorne. 

BEZPEČNOSŤ

Všeobecne netoxický, nedráždivý a nesenzibilizujúci. Vždy najskôr otestujte malé množstvo kvôli citlivosti alebo alergickej reakcii. Tak ako všetky citrusové oleje, grapefruit je fotosenzibilizujúci - čo spôsobí, že pokožka bude citlivejšia na UV svetlo. Pri aplikácii na pokožku, ktorá bude vystavená slnečnému žiareniu v priebehu nasledujúcich 48 hodín, použite olej riedený na 1% alebo menej. Vystavanie slnečnému žiareniu by malo byť obmedzené na 24 hodín, ak bol olej aplikovaný na pokožku.

Ak ste tehotná, pred použitím sa poraďte s lekárom. 

Výrobca: Ťuli a Ťuli- Aureus Services, s.r.o., Duklianskych hrdinov 381/3, 901 01 Malacky.