Himalájska soľ čierna Kala namak 500g

Kód: 034515

Hmotnosť 500 g


skladom

2,15 €

Popis produktu

Kala Namak sa hovorí čierna soľ, no naozaj čierna úplne nie je. Ťaží sa zo sopečných jazier v Pakistane a Indií a jej chuť a vôňa môže tých, ktorí s ňou prídu prvýkrát do styku odradiť, pretože pripomína uvarené vajcíčka na tvrdo. Pri tepelnej úprave získava zemitú arómu.

Bohatá zmes minerálov bez alergénov s vysokým obsahom železa a ďalších prvkov. Najviac prevládajú chlorid sodný, chlorid horečnatý, síran sodný, chlorid vápenatý a železo a nezvyšuje obsah sodíka v krvi.

Nutrične hodnoty na 100 g:

Energia 0 kcal / 0 kJ

Tuky: 0 g, z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g

Sacharidy: 0 g, z toho cukry 0 g

Vláknina: 0 g

Bielkoviny: 0g

Soľ: 100 g.


Spôsob použitia

Indovia si túto soľ dávajú aj na ovocie, takže môžete vyskúšať v našich podmienkach trošku osoliť napríklad banán, alebo jablko a budete príjemne prekvapení zaujímavou chuťou.Spôsob použitia

Indovia si túto soľ dávajú aj na ovocie, takže môžete vyskúšať v našich podmienkach trošku osoliť napríklad banán, alebo jablko a budete príjemne prekvapení zaujímavou chuťou.

Zoznam alergénov
Zoznam alergénov, ktoré môžu u niektorých citlivých jedincov vyvolať kožnú alergickú reakciu. Podľa § 49 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.