Mäta éterický olej- silica

 

Objem: 10 ml

Dostupnosť Skladom
€4
€3,33 bez DPH
   
Kategória Prírodné silice (éterické oleje)
 

100% éterický olej - silica Mäta je veľmi jasný a silný olej s vysokým obsahom mentolu a má rovnaké terapeutické využitie ako mäta prieporná .V niektorých farmaceutických prípravkoch sa používa esenciálny olej z kvetov, napríklad v  pastilkách na kašeľ, bylinných čajoch a sirupoch, najmä vo forme mentolu. Používa sa tiež v mydlách, zubných pastách, čistiacich prostriedkoch, kozmetike, parfumoch a najmä v priemyselných vôňach. Používa sa v potravinárskom priemysle, najmä na ochutenie cukroviniek, likérov a žuvačiek. Používa sa však predovšetkým na izoláciu prírodného mentolu.

ÚČINKY

Zažívacie ústrojenstvo

stimuluje tráviaci systém
upravuje trávenie
zvyšuje vstrebávanie v črevách
podporuje normálnu peristaltiku
napomáha prirodzenému vyprázdňovaniu

Imunitný systém

neutralizuje mikróby

Dýchacie ustrojenstvo

podporuje vykašliavanie
uvoľňuje kŕče
stimuluje priedušky

Nervový systém

znižuje nervovú únavu
urýchľuje fyziologické funkcie

Energetika

Olej z mäty je osožný v prípade nevoľnosti, poruchy trávenia, únavy a zápche..

APLIKÁCIA

Inhalácia


priamou inhaláciou, difúzerom, olejovým výparníkom, inhaláciou pary
Olej z Mäty podporuje myseľ s povzbudzujúcimi učinkami.

Telo

Pri nízkom riedení v nosnom oleji môže na spánkoch zmierniť bolesti hlavy, znížiť duševnú únavu a zvýšiť ostražitosť. Je vynikajúca v osviežujúcich kúpeľových a telových produktoch, ako aj šampónoch a kondicionéroch a ďalších výrobkoch v starostlivosti o telo. V spojení s bambuckým maslom vytvára fantastický krém na nohy. Mäta je tiež často zahrnutá do repelentov proti hmyzu, pretože mentol má tendenciu odplašiť všetok malý hmyz.

BEZPEČNOSŤ

Netoxický, nedráždivý (s výnimkou v koncentrácii); môže spôsobiť citlivosť u niektorých jedincov. Mentol má dráždivý účinok na kožu. Vždy najskôr otestujte malé množstvo kôli citlivosti alebo alergickej reakcii.

Ak ste tehotná alebo v starostlivosti lekára, pred použitím sa poraďte s lekárom. NESMIE sa používať u dojčiat mladších ako 30 mesiacov.

Výrobca: Ťuli a Ťuli- Aureus Services, s.r.o., Duklianskych hrdinov 381/3, 901 01 Malacky.