Myrha prírodný éterický olej-silica

Kód: 031241 Prírodné silice (éterické oleje)

Objem 10 ml
  • 6,17 €

(5,14 € bez DPH)


Ks
skladom
Popis produktu

100% éterický olej - silica Myrha je vysoko cenený pre svoje liečivé a duchovné schopnosti, pretože obsahuje vysoké hodnoty seskviterpénu. Seskviterpén je zlúčenina, ktorá môže priamo ovplyvniť hypothalamus, hypofýzu a mandle. Esenciálny olej Myrha je bledožltá / jantárová olejovitá tekutina s teplou, sladkou, mierne korenistou vôňou. Názov Myrha je odvodený z arabského a hebrejského slova mur, čo znamená horký. Je to jedna z najstarších známych aromatických látok, ktorá sa spomína už vyše 4000 rokov.  Olej z myrhy bol využívaný na redukciu vrások a zachovanie mladistvej pleti. Egyptské ženy používali myrhu vo svojich prípravkoch na tvár (má mierne chladivý účinok na pokožku a tak bol obzvlášť užitočný v suchom podnebí).

ÚČINKY

Zažívacie ústrojenstvo

upravuje trávenie
zvyšuje vstrebávanie v črevách
podporuje normálnu črevnú peristaltiku
tráviaci stimulant

Imunitný systém

neutralizuje mikróby

Dýchacie ustrojenstvo

znižuje produkciu hlienu
pomáha pri vykašliavaní
stimuluje priedušky

Starostlivosť o pokožku

vyživuje pokožku
znižuje začervenanie
znižuje opuch
pomáha liečiť popáleniny a rany
podporuje regeneráciu buniek
znižuje zjazvenie
minimalizuje strie
neutralizuje mikróby
tonizuje a obnovuje cirkuláciu v žilách
podporuje hojenie tkanív
neutralizuje plesne
Určené pre: zrelú pokožku, pomaly hojacie rany, ekzém, plesne na chodidlách, popraskanú pokožku.

Reprodukčný systém

stimuluje maternicu
podporuje a reguluje menštruáciu

Nervový systém

vnáša hlboký zmysel pre pokoj
podporuje spánok
upokojuje nervový systém
zmierňuje stres

Energetika

Myrha otepľuje a vysušuje a odporúča sa používať vo vlhkých podmienkach.

Osobnosť

Myrhový éterický olej je vhodný pre jednotlivcov, ktorí trpia úzkosťou, starosťami a nepozornosťou. Používa sa ako meditačná pomôcka a môže sa použiť na posilnenie základnej čakry, ako aj na vytvorenie mostu medzi nebom a zemou, ktorý spája všetky čakry. Zvlášť cenný pre ľudí, ktorí sa cítia emocionálne alebo duchovne uviaznutí a chcú sa vo svojom živote pohnúť vpred.

BEZPEČNOSŤ

Olej je netoxický, nesenzibilný, nedráždivý.

Je dôrazne odporúčané, aby sa počas tehotenstva nepoužíval.

Vždy najskôr otestujte malé množstvo kvôli citlivosti alebo alergickej reakcii.


Zloženie

Commiphora myrrha oil.Výrobca
Ťuli a Ťuli- Aureus Services, s.r.o.,
Duklianskych hrdinov 381/3, 901 01 Malacky.
INGREDIENTS

Commiphora myrrha oil.


Spôsob použitia

Inhalácia

priamou inhaláciou, difúzerom, olejovým výparníkom 

Telo 

masáž, kompresia, kúpeľ, sprcha, masť, starostlivosť o pleť 

Používa sa čistý, ako jedna esencia alebo v kombinácii (so santalovým drevom a kadidlom). Myrha je výborná pomôcku pri meditácii alebo joge. Aplikujte na spánky alebo stred čela pre duchovné otvorenie.

Zoznam alergénov
Zoznam alergénov, ktoré môžu u niektorých citlivých jedincov vyvolať kožnú alergickú reakciu. Podľa § 49 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.

Limonene
Limonén patrí do rodiny monoterpénových karbidov a je to molekula s vôňou citróna a pomaranča. Limonén je prirodzenou súčasťou niektorých rastlín, stromov, ovocia a zeleniny (najmä citrusových plodov).
Linalool
Linalool je molekula, ktorá je prirodzene prítomná takmer vo všetkých éterických olejoch, v menšej či väčšej koncetrácii. Je to bezfarebná zlúčenina, so sviežou sladkou kvetinovou vôňou.
Isoeugenol
Isoeugenol
Geraniol
Geraniol je prírodná bezfarebná látka, ktorá sa vyskytuje v širokom spektre éterických olejov. Má sladkú kvetinovú vôňu, ktorá je podobná vôni ruže.
Farnesol
Farnesol je prírodná organická zlúčenina- acyklický seskviterpenový alkohol. Je to bezfarebná hydrofóbna kvapalina. Prirodzene sa vyskytuje vo viacerých esenciálnych olejoch. Má antibakteriálne, chemopreventívne a antinádorové účinky.
Eugenol
Eugenol je prírodný fenylpropén, bezfarebná až bledožltá aromatická olejovitá kvapalina, ktorá sa vyskytuje v niektorých éterických olejoch. Má príjemnú, korenistú vôňu po klinčeku. Má výrazné antiseptické a analgetické účinky.
Citronellol
Citronellol je prírodný acyklický monoterpenoid, čo je bezfarebná, niekedy jemne jantárová kvapalina, ktorá má príjemnú citrónovú vôňu, ktorá sa blíži až k ruži. Prirodzene sa vyskytuje vo viacerých esenciálnych olejoch.
Citral
Citral je bezfarebný alebo bledý terpenoid so silnou sviežou vôňou citrónovej kôry. Prirodzene sa vyskytuje najmä éterických olejoch z citrusov a citrónovej trávy.
Cinnamal
Cinamal je aromatický aldehyd, žltá kvapalina so sladkou a teplou vôňou škorice. Vyskytuje sa prirodzene v niektrorých esenciálnych olejoch, najmä v škorici. Cinnamal má antimikrobiálne a antibakteriálne účinky.
Benzyl alkohol
Benzyl alkohol je čistý bezfarebný organický alkohol, ktorý má výborné konzervačné, antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti. Prirodzene sa vyskytuje vo viacerých esenciálnych olejoch.
Benzyl cinnamate
Benzyl salicylate
Benzylbenzoát
Benzylbenzoát je číra, bezfarebná organická zlúčenina so slabob balsamickým vôňou. Prirodzene sa vyskytuje v éterických olejoch oko ylang ylang, palisander a škorica. Má terapeutický prínos a pri použití v malých množstvách je bezpečný.

Zákazníci sa tiež zaujímali o produkty

Používaním stránok www.tuliatuli.sk/ súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.