Tekvicový olej BIO 250 ml Wolfberry

Kód: 8594158034533 Olej a Ghi

  • 9,00 €ks
nedostupné
Popis produktu

Tekvicový olej Wolfberry BIO 250 ml panenský je vynikajúcim zdrojom esenciálnych aminokyselín. Za studena lisovaný panenský olej v BIO kvalite vhodný ako na konzumáciu, tak na kozmetické účely.

Tekvicový olej sa získava lisovaním perfektne dozretých tmavozelených tekvicových semien, ktorá sa následne sušia na slnku. Olej má tmavo zelenú farbu s podtónom do hneda, jedinečnou vôňou a chuť, ktorá by sa dala prirovnať k orieškom.

Wolfberry tekvicový olej sa získava lisovaním za studena s následnou filtráciou. Vďaka tejto tradičnej technológii si zachováva viac ako 80% nenasýtených mastných kyselín a maximálne množstvo ďalších látok, ktoré by boli rafináciou zničené.

Tento olej z tekvicových jadier je 100% jednodruhový a neobsahuje žiadne lacnejšie oleje ani iné prímesi, čo je častá prax iných producentov. Jeho výroba je kontrolovaná a kvalitu garantovaná značkou Wolfberry . Vďaka svojej chuti je ideálny na dochutenie šalátov, zálievok, syrov alebo mäsa. Olej neodporúčame na vyprážanie a pečenie. Tekvicový olej sa výborne hodí aj v starostlivosti o pokožku, pretože na ňu vytvára ochranný film, ktorý zadržiava vlhkosť vo vnútri a tým pleť zanecháva hladkú a pružnú.

Nutričné hodnoty v 100g
Energia: 3700 kJ / 873 kcal; Tuky: 100 g – z toho nasýtené mastné kyseliny 19.0 g, mononesasycené mastné kyseliny 35 g, polynenasýtené mastné kyseliny 46 g; Sacharidy: 0 g – z toho cukry 0 g; Bielkoviny: 0 g; Vláknina: 0 g; Soľ: 0 g

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002


Krajina pôvodu

Česká republika.
Výrobca
Wolfberry
Spôsob použitia

Zoznam alergénov
Zoznam alergénov, ktoré môžu u niektorých citlivých jedincov vyvolať kožnú alergickú reakciu. Podľa § 49 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.