Príroda je pre nás základ všetkého

My v Ťuli A Ťuli si ctíme matku Zem. Pri akomkoľvek procese, ktorý u nás vo firme nastáva myslíme v prvom rade  na životné prostredie a až potom na jednoduchosť a zisk.


Organické suroviny a ekologická výroba

Vyhľadávame výrobcov surovín, ktorý majú certifikáty BIO ( organic ), tak aby sme mali garantované to, že suroviny boli vypestované s ohľadom na životné prostredie a bez použitia akýchkoľvek chemikálii. Všetky naše výrobky sú poctivo ručne varené na sporáku a bez použitia zbytočných technológií, chemikálii, farbív, silikónov a surfakantov. Naša kozmetika nevonia parfumom ale prírodou. Po otvorení výrobku Vám zavoňajú samotné suroviny alebo 100 % prírodné esenciálne oleje. Naše výrobky sú organické a tak sa nemusia testovať na zvieratách. 


 Sklenené obaly

Prírodná kozmetika v skle bola pre nás jednoznačnou voľbou. Sklo považujeme za najekologickejší materiál, nakoľko je opakovane recyklovateľné. Preto ho používame najviac ako sa len dá.

Nakladanie s odpadmi a logistika 

Väčšinu obalového materiálu ktorý k nám so surovinami príde využijeme, tak aby neputoval na skládku. Samozrejmosťou je separácia zvyšného odpadu.

Vytváranie a spracovávanie odpadu je odvekým problémom progresu. Je to z veľkej časti výsledkom priemyselnej výroby a nie je ľahké vyhnúť sa tomu. Každá objednávka putujúca zo skladu k zákazníkovi absolvuje dlhú cestu, počas ktorej musí byť tovar ochránený a dostatočne zabalený. Častokrát jediná objednávka obsahuje množstvo prebytočných obalov s jednorazovým využitím a náročnou recykláciou, nehovoriac o vynaloženej a spálenej energii potrebnej na spoľahlivé doručenie. Balíky k našim zákazníkom putujú zabalené bez jediného zbytočného plastu. Nepoužívame bublinkovú fóliu, plastový obalový a výplňový materiál a plastové lepiace pásky. Faktúru do balíka neprikladáme a posielame ju iba emailom.

V čom to spočíva? Tento program počíta emisie CO2 vozového parku Vašej spoločnosti a automaticky ich znižuje až o 50 % na základe investícií do vybraných projektov, ktoré odstraňujú CO2 z atmosféry. Je to napríklad zalesňovanie vyrúbaných území, ochrana pôvodných druhov rastlín, čistenie čiernych skládok, vytváranie parkov a veľa ďalšieho.


Viete o tom, že naša spoločnosť sa zaoberá aj ekologickou výrobou pečiatok, reklamných predmetov a darčekov s vlastným dizajnom?

Viac sa dozviete na:  www.peciatka.sk/o-projekte