Príroda je pre nás základ všetkého

My v Ťuli a Ťuli si ctíme matku Zem. Pri akomkoľvek procese, ktorý u nás vo firme nastáva myslíme v prvom rade  na životné prostredie a až potom na jednoduchosť a zisk.


Organické suroviny a ekologická výroba

Vyhľadávame výrobcov surovín, ktorý majú certifikáty BIO ( organic ), tak aby sme mali garantované to, že suroviny boli vypestované s ohľadom na životné prostredie a bez použitia akýchkoľvek chemikálii. Všetky naše výrobky sú poctivo ručne varené na sporáku a bez použitia zbytočných technológií, chemikálii, farbív, silikónov a surfakantov. Naša kozmetika nevonia parfumom ale prírodou. Po otvorení výrobku Vám zavoňajú samotné suroviny alebo 100 % prírodné esenciálne oleje. Naše výrobky sú organické a tak sa nemusia testovať na zvieratách. 


 Sklenené obaly

Prírodná kozmetika v skle bola pre nás jednoznačnou voľbou. Sklo považujeme za najekologickejší materiál, nakoľko je opakovane recyklovateľné. Navyše sú naše sklenené obaly zálohované, tak aby boli naši zákazníci viac motivovaní sklo nám vrátiť a my sme ho mohli opätovne použili.

Darčekové kazety bez plastu

Naše darčekové kazety sme navrhli a dali vyrobiť tak aby v nich nebol ani kúsok plastu. Sú - vyrobené iba z kartónu a prírodného špagátu.

Nakladanie s odpadmi a logistika 

Väčšinu obalového materiálu ktorý k nám so surovinami príde využijeme, tak aby neputoval na skládku. Samozrejmosťou je separácia zvyšného odpadu. V našej výrobni pracuje 6-8 ľudí a vyprodukujeme menej odpadu ako priemerná Slovenská domácnosť.

Vytváranie a spracovávanie odpadu je odvekým problémom progresu. Je to z veľkej časti výsledkom priemyselnej výroby a nie je ľahké vyhnúť sa tomu. Každá objednávka putujúca zo skladu k zákazníkovi absolvuje dlhú cestu, počas ktorej musí byť tovar ochránený a dostatočne zabalený. Častokrát jediná objednávka obsahuje množstvo prebytočných obalov s jednorazovým využitím a náročnou recykláciou, nehovoriac o vynaloženej a spálenej energii potrebnej na spoľahlivé doručenie. Balíky k našim zákazníkom putujú zabalené bez jediného zbytočného plastu. Nepoužívame bublinkovú fóliu, plastový obalový a výplňový materiál a plastové lepiace pásky. Faktúru do balíka neprikladáme a posielame ju iba emailom.