Expedícia objednávok počas sviatkov a začiatkom roka 2019   Zobraziť informácie

Vyriešte svoje Vianoce v pokoji a to prostredníctvom internetu, bez tlačenice a bez poštovného! Pri každom nákupe na našom eshope www.tuliatuli.sk v hodnote minimálne 15 € budete mať poštovné kuriérom zadarmo.

Čítaj viac

Alergia je neprimeraná reakcia obranných mechanizmov imunitného systému na inak neškodné látky z okolitého prostredia. Ich spúšťačom sú alergény, malé mikročastice rozptýlené vo vzduchu, ktoré sa zachytávajú na sliznici pri kontakte s očami a taktiež pri dýchaní na sliznici nosa, odkiaľ sa môžu sa dostať až do pľúc. Telo považuje alergény za hrozbu pre organizmus, a preto vtedy spúšťa výrobu protilátky zvanej imunoglobulín E, ktorá v našich bunkách ziniciuje uvoľňovanie histamínu. Ten sa v pokojnom stave vyskytuje vnútri granúl bielkovinových buniek, no po kontakte alergénov s telom sa tieto granulocyty rozpadnú a imunoglobulín poputuje ďalej do tela.

Čítaj viac

Každým rokom zažívame najteplejší rok v histórii ľudstva, ozónová diera je stále extrémne veľká a v dobe ultralacných last-minute dovoleniek je čoraz väčším trendom utekať pred nestabilnou zimou do teplých krajín, kde sa vystavujeme ďalšiemu intenzívnemu slnečnému žiareniu.

Čítaj viac

Kým hmyz má v kolobehu prírody svoje nezameniteľné miesto, niekedy nám môže poriadne liezť na nervy. Ako už býva skutočnosťou, až priveľmi často nám okrem nervových kolapsov dokáže spôsobiť nemalé zdravotné problémy. Hoci je už dávno po letnej sezóne, nič sa tým zďaleka nekončí. My Slováci cestujeme čoraz častejšie za exotikou vyhnúť sa učľapkanej zime. Tej sa tak síce pohodlne vyhneme, no o to väčšie riziko štípancov nás čaká práve v cudzine. Čím sa teda obrniť pred nájazdmi lačných pahltníkov, ktorí by nám najradšej pustili žilou a parazitovali na našej horúcej krvi?

Čítaj viac

Pustili sme do odvážneho dobrodružstva priniesť kúsok poctivého Slovenska do rôznych chudobných kútov a kultúr sveta. Cheš vedieť ako obstáli naše produkty s harmančekom, medovkou a mätou v Africkej Tanzánii? A ako naň reagovali africké deti v škole?

Čítaj viac

Používaním stránok www.tuliatuli.sk/ súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.