Agáve sirup BIO tmavý RAW 500 ml Natural Jihlava

Kód: 8595617902264 Sladidlá

  • 5,90 €ks
nedostupné
Popis produktu

Sirup z agáve je prírodným mexickým sladidlom na báze fruktózy. Rastlina agáve je tradičnou súčasťou stravy amerického juhozápadu a Mexika po celé stáročia, domorodí Mexičania hovoria šťave z agáve ,, medová voda "a agáve prezývajú ,, mexický strom života a dostatku".

Starí Aztékovia považovali rastlinu agáve za posvätnú a verili, že šťava, ktorá vyteká po narezaní z listov a koreňov rastliny, čistí telo a dušu.

Táto šťava má vysoký obsah polyfruktóza čiže inulínu, ktorý sa pri šetrnom zahusťovanie šťavy bez použitia akýchkoľvek chemikálií mení na jednoduchý cukor fruktózu.

Tento BIO RAW sirup z agáve pochádza z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, čo znamená, že bol pripravený z neliečených pokusných rastlín rastúcich v priemyslom nezasiahnuté krajine, a pri jeho výrobe neboli použité žiadne chemické látky.

Sirupom z agáve možno nahradiť biely cukor prakticky v ktoromkoľvek pokrmu. V receptu nahraďte požadované množstvo cukru trojštvrťovom množstvom sirupu a úmerne znížte množstvo tekutín rovnako ako pri použití medu.

V pečených výrobkoch vynikne jeho schopnosť viazať vlhkosť a zabraňovať vysúšaniu pečiva. Sirup z agáve má naviac dlhú životnosť, môžete ho skladovať až 3 roky a necukornatie.

Zloženie: Zahustená šťava RAW BIO z kaktusu agáve


Nutričné hodnoty: Energetická hodnota 1302 kJ / 311 kcal
Tuky 0 g z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 78 g z toho cukry 77 g
Bielkoviny 0 g
Soľ 0 g


Krajina pôvodu

Mexiko.
Výrobca
Natural Jihlava
Spôsob použitia

Zoznam alergénov
Zoznam alergénov, ktoré môžu u niektorých citlivých jedincov vyvolať kožnú alergickú reakciu. Podľa § 49 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.