Damašská ruža


Jej prenikavá omamná vôňa priam prebúdza k životu múmie ukryté v sarkofágoch. Keď totiž rozprávame o damašskej ruži a ružovej vode, najznámejšom produkte vyrábanom z jej lupeňov, ožívajú s ňou aj príbehy slávnej vládkyne Kleopatry. Tá sa v nej vraj denne kúpala a umývala si ňou tvár. Hoci samotná damašská ruža bola vyšľachtená až počas vlády posledných panovníkov Novoperzskej ríše Sasanovcov, Zobraziť celý popis

 nedá sa pri nej nemyslieť na legedami opradenú vládkyňu vtedajšieho sveta, ktorá poplietla hlavu aj samotnému Cézarovi. Hoci ani pravidelné používanie tejto ozdravujúcej esencie s antidepresívnymi účinkami ju nedokázalo ubrániť pred samovražednými myšlienkami, existuje množstvo dôvodov domnievať sa, že aspoň počas života jej pleti ružová pomohla svojou životodarnou silou k oslnivej kráse a titulu “najkrajšej ženy všetkých čias”.

Súdobí Peržania vyšľachtili unikátny prírodný zázrak, ktorého účinky, vôňa a chuť rozmaznávajú naše zmysly už dve tisícky rokov. Radi by sme preto v Ťuli a Ťuli nadviazali na túto odvekú tradíciu a pokračovali v šírení jej blahodarných účinkov pre myseľ, pleť a celé telo hneď niekoľkými produktmi.