Gáfor


Gáfrovník lekársky si na tejto planéte pamätá už naozaj všeličo. Niektoré gáfrovníky, ktoré v prirodzenom prostredí môžete nájsť v Japonsku, v určitých oblastiach Číny alebo na Taiwane, medzi nami rastú už viac ako tisíc rokov. V tradičných kultúrach sa používal aj pri balzamovaní zosnulých, no najviac je známy pre svoju životodarnú silu. Zobraziť celý popis

Naši starí rodičia gáfrovú masť používali bežne pri tlmení zápalov, potierali si ním bolestivé miesta a zálesáci po celom svete jeho prenikavou vôňou na potulkách prírodou odpudzovali hmyz.

Gáfrová silica sa vyrába parnou destiláciou kôry a dreva gáfrovníka. Desiatky rokov je známa aj jej syntetická verzia vyrábaná z terpentínu niektorých ihličnanov, no u nás nájdete samozrejme zdravšiu a účinkami efektívnejšiu prírodnú silicu. Jej účinnosť v medicíne a kozmetike spočíva v tom, že dokáže stimulovať nervové zakončenia, ktoré uvoľňujú bolesť a svrbenie pokožky. Okrem toho jej výrazné antibakteriálne a antimykotické účinky poznajú takmer všetci, ktorí aspoň raz v živote bojovali s napríklad v tejto stresujúcej dobe bežne sa vyskytujúcou plesňou na nohách.

Spoznajte dnes aj vy toto bohatstvo juhovýchodnej Ázie, ktoré sme ukryli pod drevené vrchnáčiky našich sprcháčov a zaradili aj do rozrastajúcej sa ponuky prírodných éterických olejov Ťuli A Ťuli. Aj vďaka nemu máte v našich obchodoch zdravie a dlhovekosť na dosah ruky.