Kokos


Tropický strom kokosovník (cocos nucifera) je pre mnohých stále symbolom exotiky, na ktorú je ťažké dosiahnuť bežne počas roka a je nutné si kvôli nej utiahnuť opasok. Dnešná doba však umožnila, že sa jeho plody a predovšetkým ich dužina mohli rozšíriť do celého sveta. Aj staré známe “Ty kokos!” by sme mohli preložiť ako vyjadrenie úžasu nad netradičnou situáciou, Zobraziť celý popis

 a presne tak, ako aj toto zvolanie doslova zľudovelo, udomácnila sa kokosová dužina aj v našej špajzi. Bez kokosových rezov a grilážiek si mnohí z nás len ťažko dokážeme predstaviť tradičné slovenské sviatky.

Výrobcovia prírodnej kozmetiky s obľubou siahajú po kokosovom oleji ako vysoko cenenej, účinnej a pre telo obohacujúcej surovine. Ani my sme jeho sladučkej vôni nedokázali odolať, pretože všetky indície nám navrávali, že práve s týmto olejom budeme môcť dosiahnuť požadované výsledky. Dnes sa môžeme tešiť, že sa nám podarilo vyvinúť niekoľko vami výborne ohodnotených produktov pre každodenné použitie. V sprchových géloch a šampónoch Ťuli a Ťuli je kokosový olej základom, do ktorého ďalej pridávame životodarné esencie. Balzam na pery Včelí kokos sa už zaligotal na perách stoviek, ak nie tisícov spokojných zákazníkov, a obľúbenou výbavou dám sa stal tiež prírodný odličovač z kokosového oleja a ružovej vody.

Ak nám niečo zavonia, väčšinou nás to nenechá chladnými. Naše srdcia zahoreli po prvotriednej kvalite a nespočetných blahodárnych účinkoch, ktoré v sebe ukrýva najkvalitnejší kokosový olej na svete pochádzajúci zo Srí Lanky. Práve ten denne rozvoniava v našej výrobni Ťuli a Ťuli.