Kakaové maslo


Viete, aké suroviny sú najlepšie pre pokožku? No predsa také, ktoré by ste sa nezdráhali zjesť. Naša pokožka je celotelový orgán, ktorý okrem pokrytia nášho organizmu obsahuje nespočetné množstvo malých ústočiek - pórov. Tie spolu s tými ozajstnými ústami pomáhajú dostať do organizmu životodarné látky prospešné pre výživu a správne fungovanie celého tela. Zobraziť celý popis


Kakaové maslo konzumujeme celý život, hoci si to ani neuvedomujeme. Je to prirodzená súčasť kakaových bôbov, z ktorých sa po ich jemnom drvení následne extrahuje lisovaním. Prečo sa ale tak hojne používa v kozmetike? Odpovedí je niekoľko, pretože kakaové maslo obsahuje niekoľko nasýtených i nenasýtených mastných kyselín a polyfenolov ktoré pod pokožkou dokážu doslova divy. Vyhladzujú pokožku, obnovujú kolagénové vlákna a majú antioxidačné účinky. Pomáhajú tiež pri liečbe chronických kožných ochorení ako dermatitída či množstvo druhov ekzémov.

Mohli by sme o kakaovom masle popísať nespočetné množstvo článkov, podporujúcich tvrdenia o jeho pozitívnych účinkoch, ale to najpodstatnejšie dokážete len vy sami - vyskúšať si to na vlastnej pokožke. Neuveriteľne príjemnú sladkosť kakaovej arómy poznáme všetci od detstva, no teraz je na rade skúsenosť s pokožkou. Ak túžite byť celí “na zjedenie” a teda svieži a zdraví, vyskúšajte niektorý z našich produktov. Mnohí naši spokojní zákazníci o tom vedia svoje, pretože sme sa po vlastnej skúsenosti nebáli odporúčať tieto produkty ako podporu pri liečbe atopického ekzému. Práve ten totiž stál na začiatku celého príbehu Ťuli a Ťuli, a hoci samotný ekzém je už dávno minulosťou, my sme tu stále i s čoraz bohatšou ponukou ozdravných produktov.