Pomarančový kvet Neroli


Zmysluplnosť a bohatstvo tejto vzácnej esencie sa do sveta rozšírili už počas objavných zámorských plavieb. Ako napovedá zaužívaný názov, silica pomarančovníka horkého pochádza zo slnečného Talianska, kde ju v 17. storočí preslávila talianska princezná Anne - Marie de la Tremoille z mesta Neroli. Zobraziť celý popis


Pomarančovník horký pôvodne pochádza z Číny, kde sa od nepamäti jeho kvety používali v medicíne, kozmetike, ale aj pri svadobných obradoch. Jeho plody sú nejedlé pre svoju výraznú horkosť, zato vďaka neuveriteľne bohatej vôni sa v priebehu storočí strom rozšíril po celom eurázijskom kontinente, až ho v približne 10. storočí arabskí dobyvatelia priniesli do Stredomoria.

Esenciálny olej neroli z našej ponuky sa vyrába parnou destiláciou, ktorá je oproti enfloráži finančne dostupnejšia, no kvalitatívne sa nedá hovoriť o výrazných rozdieloch. Pridali sme ho aj do nášho pleťového krému, ktorý sa hodí na všetky typy pleti. Podporuje tvorbu nových buniek a zlepšuje ich elasticitu, takže aj prírodný pleťový krém Ťuli A Ťuli vďaka nemu pôsobí proti starnutiu. Upokojuje tiež citlivú pleť, dokáže zredukovať popraskané žilky a zahojiť akné. Pre jeho vznešenú arómu sme sa rozhodli obohatiť ním aj sériu našich prírodných sprchových gélov.

Potešte našimi výrobkami s esenciou neroli svojich blízkych, ktorí vám vďaka nim omladnú pred očami.


Nič sme nenašli :(

Filtru nezodpovedajú žiadne výsledky