Valentín

  • 18.01.2023

Sv. Valentín je v histórií ľudstva dlhšie než sa zdá. Prvá zmienka sa objavila okolo roku 496 n.l.. Nie je úplne zrejmé o koho presne išlo, pretože kňazi menom Valentín boli v tom čase na scéne dvaja. Jeden bol kňaz potajomky oddávajúci zaľúbené páry. Druhý bol kňazom, ktorý sa odhodlal oslobodiť neprávom uväznených mužov. Obaja boli za svoje (zlo)činy odsúdení. No keď sa objasnila príčina ich konania, nezostávalo nič iné, len ich vyhlásiť za svätých. To, ktorý z nich je Valentín VALENTÍN to už si každý vyberie sám. Dátum 14.2. bol priradený sv. Valentínovi v spojení s oslavami plodnosti nazývaný aj "Lupercalia". No vtedy Valentín nevyzeral ani z ďaleka tak ako dnes.

V 14. storočí sa začal pripisovať ku dňu sv. Valentína prvý krát charakter prejavu lásky dvoch ľudí ako to poznáme dnes.

V 15. storočí bola poslaná prvá valentínka z väzenia. Takéto ľúbostné listy si odvtedy v tento deň posielajú zaľúbenci dodnes.

V roku 1861 boli vyrobené prvé čokoládové pralinky v tvare srdca, ktoré sa vyrábajú dodnes.

Ako však obdarovať milovanú osobu aj iným spôsobom než kvetmi a čokoládou?

Milovaná pre milovanú

Krásne voňajúca kombinácia organických silíc je ako stvorená na vytvorenie príjemnej a blahodárnej atmosféry. Zrelaxujte a zároveň prebuďte dobrú náladu kedykoľvek a kdekoľvek s „Milovanou“.  

U nás nájdete malú pozornosť pre tie, ktoré si rady doprajú teplý kúpeľ so zmesou solí Milovaná v baleniach 1,5kg a 0,5kg. Z rady Milovaná u nás nájdete aj zmes esenciálnych olejov, telové mlieko či darčekové mydlo.

K produktom Milovaná počas láskyplného obdobia môžete využiť aj zľavu 15% s kódom milovana.

Platí do 14.2.2023Zdieľať