Bazalka prírodný esenciálny olej

Kód: 8586021852023 Bylinné

Objem 10 ml
  • 1,50 €ks
nedostupné
Popis produktu

100% esenciálny olej (silica) Bazalka má široké spektrum aplikácií od povzbudenia duševného stavu až po zmiernenie únavy. Jeho komplexná aróma má mierne zelené a balzamové podtóny a najmä tento typ bazalky je sladší a považovaný za najbezpečnejší zo všetkých odrôd bazalky. Schopnosť oleja zlepšiť pamäť a zbystriť myseľ je v Indii velebená už od dávnych čias. Ženy v Taliansku mali na seba túto bylinku, aby prilákali nápadníkov.

ÚČINKY 

antiseptický

antispazmodický 

liek proti nadúvaniu

podporuje menštruačný cyklus

utišujúce účinky na nervy

žalúdočný liek

tonizujúce účinky

pomáha pri tráviacich problémoch

Afrodiziakum

Upokojuje spazmodickú bolesť brucha

Upokojuje astmatické stavy

Olej, ktorý pozdvihuje ducha

povzbudzujúce

Osobnosť

Bazalkový olej sa odporúča pre tých, ktorí potrebujú ochranu pred  chorobami, sú na choroby náchylní a majú náznaky nervového vyčerpania. Ocimum basilicum má excelentné relaxačné účinky a to vďaka vysokému obsahu metyléterov.  

Pomáha pri sústredení a potláča stres.

Je to prírodné nervové tonikum, ktoré je schopné stimulovať a / alebo obnovovať v závislosti od potrieb tela. V súvislosti s touto schopnosťou sa označuje ako "adaptogénny".

PODROBNOSTI O AROMATERAPII

Bazalkový olej je vynikajúcou voľbou pre širokú škálu použitia v aromaterapii. Veľmi dobre sa mieša s olejmi Bergamot, Peppermint, Neroli a Eucalyptus.

BEZPEČNOSŤ 

Netoxický a nedráždivý s možnou citlivosťou u niektorých jedincov. Tento typ bazalkového esenciálneho oleja je považovaný za najbezpečnejší zo všetkých odrôd bazalky. Vyhnite sa nadmernému užívaniu bazalky môže nadpriemerne aktovovať nervový systém. Vždy najskôr otestujte malé množstvo esenciálneho oleja  kvôli citlivosti alebo alergickej reakcii.

Nepoužívajte, ak ste tehotná.


Spôsob použitia

Inhalácia

priama inhalácia, difúzer, olejový výparník

Na duševnú únavu: inhalovať, potom aplikovať na vrch hlavy, čelo, srdce a pupok.

Telo:
masáž, kompresná masáž

Aplikujte zriedený bazalkový esenciálnych olejov na upokojenie boľavých svalov a kĺbov. Taktiež účinne pomáha pri bodnutiach  hmyzom.Zloženie

Ocimum basilicum leaf oil.


Krajina pôvodu

India.
Výrobca
Tuli A Tuli Laboratories s. r. o., Pezinská 5104, Malacky 901 01.
INGREDIENTS

Ocimum basilicum leaf oil.


Spôsob použitia

Inhalácia

priama inhalácia, difúzer, olejový výparník

Na duševnú únavu: inhalovať, potom aplikovať na vrch hlavy, čelo, srdce a pupok.

Telo:
masáž, kompresná masáž

Aplikujte zriedený bazalkový esenciálnych olejov na upokojenie boľavých svalov a kĺbov. Taktiež účinne pomáha pri bodnutiach  hmyzom.


Zoznam alergénov
Zoznam alergénov, ktoré môžu u niektorých citlivých jedincov vyvolať kožnú alergickú reakciu. Podľa § 49 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.

Geraniol
Geraniol je prírodná bezfarebná látka, ktorá sa vyskytuje v širokom spektre éterických olejov. Má sladkú kvetinovú vôňu, ktorá je podobná vôni ruže.
Linalool
Linalool je molekula, ktorá je prirodzene prítomná takmer vo všetkých éterických olejoch, v menšej či väčšej koncetrácii. Je to bezfarebná zlúčenina, so sviežou sladkou kvetinovou vôňou.
Citronellol
Citronellol je prírodný acyklický monoterpenoid, čo je bezfarebná, niekedy jemne jantárová kvapalina, ktorá má príjemnú citrónovú vôňu, ktorá sa blíži až k ruži. Prirodzene sa vyskytuje vo viacerých esenciálnych olejoch.
Limonene
Limonén patrí do rodiny monoterpénových karbidov a je to molekula s vôňou citróna a pomaranča. Limonén je prirodzenou súčasťou niektorých rastlín, stromov, ovocia a zeleniny (najmä citrusových plodov).