Bergamot prírodný esenciálny olej

100% esenciálny olej (silica) Bergamot je výnimočný olej s nádherne bohatou a sladkou vôňou. Je jemný a povznášajúci, tvorí spojenie jednej z najlákavejších parfumových vôní s možnosťou silných liečebných účinkov. Bergamot má sviežu sladkú pomarančovú vôňu, s mierne korenistým podtónom.  ÚČINKY Zažívacie ústrojenstvo podporuje tráveniepodporuje normálnu peristaltikuzvyšuje chuť do jedla Imunitný systém neutralizuje mikróby Nervový systém povznášajúcipodporuje spánokupokojuje nervový systémzmierňuje streszmierňuje úzkosť Starostlivosť o pokožku pomáha liečiť popáleniny a ranypodporuje regeneráciu buniekreguluje produkciu kožného mazu Energetika neutrálny s chladiacim a ohrievacím potenciálomrelaxačnýupokojujúcizvyšuje cirkuláciu a voľný tok Qi BEZPEČNOSŤ Bergamotový olej sa považuje za netoxický, ale obsahuje bergapten, zložku, ktorá môže byť fototoxická a preto pokožka nesmie byť vystavená výraznému množstvu priameho slnečného žiarenia počas 72 hodín po telovej aplikácii. Ďalej sa Bergamot odporúča použiť len v nízkych koncentráciách (3% alebo menej v akomkoľvek oleji), pretože môže dráždiť pokožku. Pri tehotenstve a dojčení sa odporúča konzultácia s lekárom.

Kód: 8586021852030 Citrusové

Objem: 10 ml


ks
skladom

skladom

7,66 €

Popis produktu

100% esenciálny olej (silica) Bergamot je výnimočný olej s nádherne bohatou a sladkou vôňou. Je jemný a povznášajúci, tvorí spojenie jednej z najlákavejších parfumových vôní s možnosťou silných liečebných účinkov. Bergamot má sviežu sladkú pomarančovú vôňu, s mierne korenistým podtónom. 

ÚČINKY

Zažívacie ústrojenstvo

podporuje trávenie
podporuje normálnu peristaltiku
zvyšuje chuť do jedla

Imunitný systém

neutralizuje mikróby

Nervový systém

povznášajúci
podporuje spánok
upokojuje nervový systém
zmierňuje stres
zmierňuje úzkosť

Starostlivosť o pokožku

pomáha liečiť popáleniny a rany
podporuje regeneráciu buniek
reguluje produkciu kožného mazu

Energetika

neutrálny s chladiacim a ohrievacím potenciálom
relaxačný
upokojujúci
zvyšuje cirkuláciu a voľný tok Qi

BEZPEČNOSŤ

Bergamotový olej sa považuje za netoxický, ale obsahuje bergapten, zložku, ktorá môže byť fototoxická a preto pokožka nesmie byť vystavená výraznému množstvu priameho slnečného žiarenia počas 72 hodín po telovej aplikácii. Ďalej sa Bergamot odporúča použiť len v nízkych koncentráciách (3% alebo menej v akomkoľvek oleji), pretože môže dráždiť pokožku. Pri tehotenstve a dojčení sa odporúča konzultácia s lekárom.


Spôsob použitia

Inhalácia

Priamym inhalovaním, difuzérom, olejovým výparníkom (aromalampou).  

Štúdie naznačujú, že aróma esenciálneho oleja Bergamot má schopnosť zmeniť tvorbu nervových ciest pre stres.  

Telo 

masáž, kompresia, kúpeľ, sedací kúpeľ, sprcha, starostlivosť o pokožku 

Ako prirodzený kožný toner a detoxikátor môže pomôcť zmierniť predčasné starnutie pokožky a môže mať vynikajúce účinky na mastnú pleť a akné. Je tiež užitočný pri vyhladzovaní jaziev. Zrieďte v nosnom oleji a naneste na miesta kde obvykle používate deodorant alebo parfém. Naneste na čelo a spánky na uvoľnenie stresu.Zloženie

Citrus Aurantium Bergamia Peel Oil.


Krajina pôvodu

Taliansko.Výrobca
Tuli A Tuli Laboratories s. r. o., Pezinská 5104, Malacky 901 01.
INGREDIENTS

Citrus Aurantium Bergamia Peel Oil.


Spôsob použitia

Inhalácia

Priamym inhalovaním, difuzérom, olejovým výparníkom (aromalampou).  

Štúdie naznačujú, že aróma esenciálneho oleja Bergamot má schopnosť zmeniť tvorbu nervových ciest pre stres.  

Telo 

masáž, kompresia, kúpeľ, sedací kúpeľ, sprcha, starostlivosť o pokožku 

Ako prirodzený kožný toner a detoxikátor môže pomôcť zmierniť predčasné starnutie pokožky a môže mať vynikajúce účinky na mastnú pleť a akné. Je tiež užitočný pri vyhladzovaní jaziev. Zrieďte v nosnom oleji a naneste na miesta kde obvykle používate deodorant alebo parfém. Naneste na čelo a spánky na uvoľnenie stresu.


Zoznam alergénov
Zoznam alergénov, ktoré môžu u niektorých citlivých jedincov vyvolať kožnú alergickú reakciu. Podľa § 49 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.

Citral
Citral je bezfarebný alebo bledý terpenoid so silnou sviežou vôňou citrónovej kôry. Prirodzene sa vyskytuje najmä éterických olejoch z citrusov a citrónovej trávy.
Limonene
Limonén patrí do rodiny monoterpénových karbidov a je to molekula s vôňou citróna a pomaranča. Limonén je prirodzenou súčasťou niektorých rastlín, stromov, ovocia a zeleniny (najmä citrusových plodov).
Linalool
Linalool je molekula, ktorá je prirodzene prítomná takmer vo všetkých éterických olejoch, v menšej či väčšej koncetrácii. Je to bezfarebná zlúčenina, so sviežou sladkou kvetinovou vôňou.
Odporúča: 0% zákazníkov
Hodnotenie: 90%
Overený zákazník
29.11.2021
neodporúča
Overený zákazník
06.02.2022
neodporúča

Odporúčané produkty