BIO Ghí - prepustené maslo 1000 ml Wolfbery

Kód: 8594158032133nedostupné

25,73 €

Popis produktu

Maslový tuk, ktorému sa dnes hovorí podľa indickej kuchyne ghí, nie je žiadnou novinkou ani v českých lužných lesoch a hájoch. Naše babičky, alebo aj slávna kuchárka Magdalena Dobromila Rettigová, mu hovorili prepustené maslo alebo šmolc.

Ghí je čistý tuk, ktorý sa pripravuje veľmi pomalým prepúšťaním masla. Pri tejto procedúre sa z masla odparuje voda, ale aj vznikajúca pena, v ktorej sú mliečne bielkoviny, cukry a ďalšie látky, ktoré obsahuje bežné maslo.


Výroba a zloženie

Wolfberry ghí je vyrábané z mlieka z českých BIO fariem, ktoré sa pri starostlivosti o svoju pôdu a kravičky zaobídu bez pesticídov, priemyslových hnojív, alebo iných chemikálií. Pri jeho výrobe sa nepoužívajú umelé dochucovadlá, farbivá ani aróma, takže zákazník dostane ghí skutočne v jeho prirodzenej farbe, chuti a vôni.

Nutričné hodnoty: Energia: 883 kcal / 3700 kJ; Tuky: 99.9g - z toho 67.4g nasýtené mastné kyseliny; Bielkoviny: 0.8g; Sacharidy: 0.1g - z toho cukry 0.1g; Soľ: 0g

Minimálna trvanlivosť: V uzatvorenej nádobe na chladnom a temnom mieste minimálne 12 mesiacov. Pri teplote do 20°C môžete ghí skladovať aj mimo chladničky.
Odporúčané využitie

V kuchyni všade tam, kde sa používa bežné maslo.


Krajina pôvodu

Česká republika.Výrobca
Wolfberry
Spôsob použitia

Zoznam alergénov
Zoznam alergénov, ktoré môžu u niektorých citlivých jedincov vyvolať kožnú alergickú reakciu. Podľa § 49 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.