Cestoviny kukuričné Bucatiny bezlepkové 500 g Natural

Kód: 8595617909232 Cestoviny

  • 2,27 €ks
nedostupné

Popis produktu

bez lepku, s jemnou chuťou kukurice vhodné aj pre celiatikov a ľudí dodržiavajúcich bezlaktózovú diétu...

Kukuričné cestoviny sú známe vysokým podielom živín, no súčasne nízkym obsahom tuku. Vynikajú prítomnosťou vitamínov A, B1, B3, E, ale aj kyseliny listovej, niacínu, minerálnych látok fosforu, horčíka, mangánu, zinku, železa, medi, ba i stopových prvkov selénu.

Výhodou je, že aj keď majú o niečo menej bielkovín, sú ľahšie stráviteľné a nelepia sa, držia svoj tvar a štruktúru a ich chuť kukurice je jemná a vynikajúca.

 Neobsahujú lepok, pšenicu, mlieko, vajcia, sóju ani cholesterol, preto sú vhodné aj pre tých, ktorí musia dodržiavať bezlepkovú, alebo bezlaktózovú diétu.

 
Prečo sú kukuričné cestoviny zdravé?


Kukurica okrem vody obsahuje uhľohydráty, proteíny, minerálne látky a vlákninu, ktorá stimuluje pohyb čriev a bojuje proti zápche.

Je známe, že kukurica má viac bielkovín ako iná čerstvá zelenina. Taktiež je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B. Vitamín B1 má blahodarné účinky na mozog a nervový systém.

Svojím zložením nám kukurica napomáha udržiavať dobrú hladinu krvného tlaku a funkciu srdca. Má pozitívny vplyv na krvotvorbu, okysličovanie buniek, na posilnenie vlasov a pokožky. Konzumáciou kukurice si udržiavame správnu hladinu hormónov a odbúravame stres v organizme.

 
Zloženie: kukuričná múka, pitná voda.

Výživové údaje na 100 g výrobku: energetická hodnota 1520 kJ; tuky 2,30 g, z toho nasýtené mastné kyseliny 0,30 g; sacharidy 76 g, z toho cukry 0,60 g; vláknina 7,10g; bielkoviny 2,80 g; soľ 0,01 g.

Skladujte v suchu.


Spôsob použitia

Do vriacej vody (cca 2,5l) so štipkou soli vložíme cestoviny a necháme variť po dobu 4-6 minút. Potom scedíme, ochutíme a podávame.


Krajina pôvodu

Česká republika.Výrobca
Natural Jihlava
Spôsob použitia

Do vriacej vody (cca 2,5l) so štipkou soli vložíme cestoviny a necháme variť po dobu 4-6 minút. Potom scedíme, ochutíme a podávame.

Zoznam alergénov
Zoznam alergénov, ktoré môžu u niektorých citlivých jedincov vyvolať kožnú alergickú reakciu. Podľa § 49 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.

Používaním stránok www.tuliatuli.sk/ súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.