Šamanské bubny


Šamanské bubny sú hudobné nástroje, ktore sa tradične používajú v šamanských kruhoch, rituáloch a v muzikoterapii. Sú to veľké bubny s kožou pripevnenou k drevenému rámu, ktorý sa vyrába z dreva. Na koži bývajú často namaľované symboly, ktoré majú spirituálny význam pre šamana a jeho komunitu. Zobraziť celý popis

Šamanské bubny sú hudobné nástroje, ktore sa tradične používajú v šamanských kruhoch, rituáloch a v muzikoterapii. Sú to veľké bubny s kožou pripevnenou k drevenému rámu, ktorý sa vyrába z dreva. 

Na koži bývajú často namaľované symboly, ktoré majú spirituálny význam pre šamana a jeho komunitu.

Počas šamanských sedení na bubon zvyčajne hrá šaman, ktorý ho používa na vytvorenie rytmu a posilnenie svojho spojenia. Keď sa na šamanské bubny hrá, vytvárajú vibrácie, ktoré môžu pomôcť muzikoterapeutovi alebo liečenému dosiahnuť spojenie s všeprenikajúcou energiou.

Šamanské bubny sú vyrábané ručne a majú jedinečnú energiu. Vyrábajú sa z materiálov: drevo, koža, rohy, periw, a môžu mať rôzne veľkosti a tvary. Sú považované za dôležité nástroje pre prácu s duchovnými energiami a na liečenie v muzikoterapii.