Nakličovacie sitko s priemerom 21 cm Wolfberry

Kód: 8594158039095 Semienka na klíčenie mikrozeleniny a mikrobyliniek

  • 5,80 €ks
skladom

Popis produktu

Nakličovacie sitko z nerezovej ocele s hliníkovou lištou je odolné, jednoduché na údržbu a vhodné aj do umývačky. Umožňuje oplachovať celé klíčky aj s korienkami, čím sa zabraňuje tvorbe plesní a následne potom možno klíčky ľahko konzumovať.

Sitko stačí umiestniť do misky tak, aby semienka nebola ponorená vo vode, ale získavala iba potrebnú vlahu. Výhodou sitká Wolfberry je, že nepotrebujete vatu, do ktorej navyše často korienky zarastajú. Priamo na sitko nasypete semienka, zalejete vodou a počas niekoľkých dní máte k dispozícii čerstvé klíčky.

Návod na klíčenie
• Semienka prepláchneme vodou a nasypeme ich na sitko umiestnené v klíčiace miske.
• V miske ponechávame na dne trochu vody, ktorá semenám dodáva vlahu. Túto misko so semienkami umiestnime na tmavé a teplé miesto, čo je ideálne pre klíčenie.
• Rastlinky je potreba pravidelne preplachovať (aj korienky zo spodnej strany), aby sme zabránili plesniam (2-3x denne).
• Prvé klíčky sa objaví po 24 hodinách.
• Ku konzumácii sú vhodné celé rastlinky vrátane korienkov.
• Pred konzumáciou klíčky opláchnite.

Naklíčené semienka sa hodí do teplej i studenej kuchyne. Pridať ich môžete do šalátov, nátierok, do smoothie, polievok, cestovín i ryže, alebo s nimi ozdobiť chlebíčky a sendviče.

Klíčky obsahujú veľa cenných látok a ich pomer záleží na tom, aká zvolíte semienka. Od toho sa odvíja tiež doba klíčenia, väčšinou sa ale prvé klíčky objavia do dvoch dní. Hotové klíčky možno ich uchovávať 1-2 týždne v chladničke.

Súčasne vám tiež môžeme ponúknuť širokú ponuku semienok vhodných na klíčenie značky Wolfberry. Tieto semienka sú predávané v ECO REFILL balení, ktoré je vyrobené z rastlinnej, plne kompostovatelné fólie. Balenie je vložené do dózy, ktorú je možné opakovane plniť.

K sitku Vám odporúčame zakúpiť misku na klíčenie, ktorú nájdete tu.


Krajina pôvodu

Česká republika.Výrobca
Wolfberry
Spôsob použitia

Zoznam alergénov
Zoznam alergénov, ktoré môžu u niektorých citlivých jedincov vyvolať kožnú alergickú reakciu. Podľa § 49 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.

Používaním stránok www.tuliatuli.sk/ súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.