Ostropestrecový olej Wolfberry 250 ml

Kód: 8594158034434 Olej a Ghi

  • 5,40 €ks
nedostupné
Popis produktu

Bodliakový olej z ostropestreca mariánskeho silne podporuje činnosť pečene.


Ostropestrecový olej sa získava lisovaním semien ostropestreca mariánskeho za studena.
Použitie je vhodné hlavne pri ťažkostiach súvisiacich s pečeňou ako je degenerácia, zanesenie žlčovodov, ekzémy, žltačka, ožiarenie, chemoterapia, pri nadmernom požití alkoholu alebo chemických liekov, únavovom syndróme, pri terapeutickej a podobnej intoxikácii a obzvlášť pri onkologických problémoch.

Ostropestrec chrání pečeň riadením spotreby glutatiónu, zlúčeniny podobnej aminokyselinám, ktorá je potrebná pre detoxikačné procesy.

Olej z ostropestreca je cenný liečivý produkt. Preventívne a liečivé vlastnosti oleja zo semien ostropestreca sú spojené s komponentami, ktoré sú v ňom obsiahnuté: chlorofyl, karotenoidy, tokoferoly, komplex polynenasýtených mastných kyselín (vitamín F) a predovšetkým komplex látok sylimarín. Obsahuje 46-65 % kyseliny linolovej, 15-25 % kyseliny olejové a 7-12 % kyseliny palmitovej.

Nutričné hodnoty na 100 g:
Energia: 3696 kJ / 882 kcal; Bielkoviny: 0 g; Sacharidy: 0 g; Tuky: 99.9 %.


Krajina pôvodu

Česká republika.
Výrobca
Wolfberry
Spôsob použitia

Zoznam alergénov
Zoznam alergénov, ktoré môžu u niektorých citlivých jedincov vyvolať kožnú alergickú reakciu. Podľa § 49 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.