Ylang Ylang prírodný éterický olej-silica

Kód: 030930 Prírodné silice (éterické oleje)

Objem 10 ml
  • 4,37 €

(3,64 € bez DPH)


Ks
nedostupné
Popis produktu

100% éterický olej - silica Ylang Ylang  silnú kvetinovú a intenzívne sladkú arómu. Podporuje vnútorný pokoj, radosť a zmyselnosť. Olej ,ktorý patrí do všetkých parfumérii a lekární; skutočný klenot zo sveta kvetov. Názov "ylang ylang" pochádza z filipínskeho "alang-ilang", ktorý odkazuje na kvety, ktoré "visia" vo vánku. Ostrovanci ponorili kvety do kokosového oleja, čím vznikla pomáda nazývaná boori-boori; Používa sa v zábaloch na telo na zníženie horúčky a infekcií a na vyživovanie a omladenie pokožky. Olej bol tiež aplikovaný na vlasy, aby ich ochránil pred slanou vodou v oceáne. Používal sa aj na odpudzovanie hmyzu.

ÚČINKY 

Zažívacie ústrojenstvo

neutralizuje mikróby
uvoľňuje žalúdočné kŕče

Reprodukčný systém

zvyšuje sexuálnu túžbu
zvyšuje sexuálnu výkonnosť
uvoľňuje menštruačné kŕče

Dýchacie ustrojenstvo

neutralizuje mikróby

Starostlivosť o pokožku

znižuje tvorbu mazu
zjemňuje a upokojuje pokožku
znižuje stratu vlhkosti
podporuje rast vlasov
neutralizuje mikróby
znižuje začervenanie
znižuje opuch
potlačuje podráždenie
neutralizuje parazity
neutralizuje mikróby
Určené pre mladistvú pokožku, zrelú pokožku, suchú pokožku, mastnú pokožku, poškodenú pokožku, polámané vlasy, bodnutia hmyzom

Muskuloskeletálny systém

uvoľňuje svalové kŕče
znižuje opuch
uľahčuje nepríjemné pocity

Nervový systém

uvoľňuje centrálny nervový systém
spomaľuje rýchle dýchanie a srdcový tep
vyrovnáva výkyvy nálady spôsobené PMS
posilňuje nervový systém
pomáha zmierniť stres a nervové napätie
podporuje spánok
povznášajúce
zlepšovanie nálady

Obehový systém

podporuje krvný obeh
pomáha zmierniť stres

Energetika

Energeticky chladný a vlhký olej je známy svojou schopnosťou upokojiť stav nepokoja a agitácie a podporiť hlboký spánok.
Bez prítomnosti chladnej a vlhkej energie  Yin, emócie nemôžu prúdiť a majú tendenciu " vyschnúť ", čo vedie k izolácii a depresií. Myseľ (Shen) stráca svoju prirodzenú schopnosť vyjadrovať sa a zažívať radosť a potešenie.

Osobnosť

Ylang Ylang utišuje a upokojuje myseľ a telo, otvára srdce a zlepšuje náladu. Emocionálny charakteristický znak Ylangu  je jemná eufória, ktorá sa môže používať vo všetkých fázach života na povznesenie emócií. Môže byť použitý na podporu stabilizácie počas strachu a rozrušenia. Ylang ylang pomáha vytvárať pocit pokoja a rozptýli hnev a frustráciu, ktoré sú často prekážkou v uzdravení, meditácie a všetkých duchovných aktivít. Ylang Ylang môže pomôcť vyvážiť energiu muža a ženy, čím sa znižuje vnútorný konflikt medzi týmito zdanlivými protikladmi. Týmto spôsobom môže aróma oleja pozitívne ovplyvniť sexuálne vzťahy, pomôcť obnoviť sebadôveru a sebavedomie a inšpirovať tvorivosť. Olej je indikovaný na impotenciu a frigiditu, najmä ak strach, úzkosť a nutkanie k utiahnutiu podvedome zablokovali pocity sexuality. 

BEZPEČNOSŤ

Všeobecne netoxický, nedráždivý a nesenzibilizujúci, hoci nadmerné používanie môže spôsobiť bolesti hlavy a nevoľnosť. Vždy najskôr otestujte malé množstvo kôli citlivosti alebo alergickej reakcii.

Ak ste tehotná, pred použitím sa poraďte s lekárom .

Neužívajte Ylang esenciálny olej vnútorne.


Zloženie

Cananga Odorata Flower Oil.Výrobca
Ťuli a Ťuli- Aureus Services, s.r.o.,
Duklianskych hrdinov 381/3, 901 01 Malacky.
INGREDIENTS

Cananga Odorata Flower Oil.


Spôsob použitia

Inhalácia

priama inhalácia, difúzer, olejový výparník 

Inhalovať priamo pre celkový pokoj a relaxáciu. V časoch šoku, hnevu a úzkosti môže spomaliť nadmerné dýchanie a srdcový tep.

Telo 

masáž, kompresia, kúpeľ, masť, pleťová kozmetika 

Zmiešajte niekoľko kvapiek do obľúbeného krému na tvár alebo do oleja pre vyváženú a pružnú pleť. Pridajte niekoľko kvapiek do nosného oleja a vmasírujte do vlasov na obnovenie rozštiepených končekov. Pridajte niekoľko kvapiek do kúpeľa pre upokojujúce a zmyselné zážitky. 

Vnútorné použitie 

Nepoužívajte Ylang esenciálny olej vnútorne.

Zoznam alergénov
Zoznam alergénov, ktoré môžu u niektorých citlivých jedincov vyvolať kožnú alergickú reakciu. Podľa § 49 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.

Benzyl alkohol
Benzyl alkohol je čistý bezfarebný organický alkohol, ktorý má výborné konzervačné, antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti. Prirodzene sa vyskytuje vo viacerých esenciálnych olejoch.
Benzylbenzoát
Benzylbenzoát je číra, bezfarebná organická zlúčenina so slabob balsamickým vôňou. Prirodzene sa vyskytuje v éterických olejoch oko ylang ylang, palisander a škorica. Má terapeutický prínos a pri použití v malých množstvách je bezpečný.
Linalool
Linalool je molekula, ktorá je prirodzene prítomná takmer vo všetkých éterických olejoch, v menšej či väčšej koncetrácii. Je to bezfarebná zlúčenina, so sviežou sladkou kvetinovou vôňou.
Isoeugenol
Isoeugenol
Geraniol
Geraniol je prírodná bezfarebná látka, ktorá sa vyskytuje v širokom spektre éterických olejov. Má sladkú kvetinovú vôňu, ktorá je podobná vôni ruže.
Farnesol
Farnesol je prírodná organická zlúčenina- acyklický seskviterpenový alkohol. Je to bezfarebná hydrofóbna kvapalina. Prirodzene sa vyskytuje vo viacerých esenciálnych olejoch. Má antibakteriálne, chemopreventívne a antinádorové účinky.
Eugenol
Eugenol je prírodný fenylpropén, bezfarebná až bledožltá aromatická olejovitá kvapalina, ktorá sa vyskytuje v niektorých éterických olejoch. Má príjemnú, korenistú vôňu po klinčeku. Má výrazné antiseptické a analgetické účinky.
Limonene
Limonén patrí do rodiny monoterpénových karbidov a je to molekula s vôňou citróna a pomaranča. Limonén je prirodzenou súčasťou niektorých rastlín, stromov, ovocia a zeleniny (najmä citrusových plodov).
Benzyl salicylate
Benzyl cinnamate

Zákazníci sa tiež zaujímali o produkty

Používaním stránok www.tuliatuli.sk/ súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.