Ako na suchú pokožku

 • 12.07.2018

Naše telo pred vonkajšími vplyvmi ochraňuje pokožka, ktorá je najväčším orgánom ľudského tela. O to viac jej na dôležitosti pridáva fakt, že je vstupnou bránou celého tela. Reguluje prísun a vylučovanie  veľkého množstva látok v tele a jej správne fungovanie je zabezpečené vtedy, ak jej povrchová vrstva obsahuje dostatočné množstvo vody. V opačnom prípade sa pokožka vysušuje, čo ovplyvňuje množstvo faktorov. Úlohu tu zohráva nedostatočný pitný režim, hektická životospráva, pobyt v klimatizovaných priestoroch, nadmerné opaľovanie, ale aj kozmetické prípravky, ktorých neprimerané zloženie a aplikácia môžu vysušovať jej vrchnú vrstvu. Aby ste tomu predišli, oplatí sa venovať zvýšenú pozornosť správnej hydratácii pokožky, ktorá sa začína už pri základnej hygiene.

Naše tipy do sprchy a vane

Sprcha ráno i večer, v nedeľu horúca vaňa. Základná hygiena nás prinútila vyvinúť sprchové gély a šampóny, ktoré patria k základnej výbave našej kúpeľne. V receptúrach produktov Ťuli a Ťuli preto okrem  čistiacich látok myslíme aj na hydratačné zložky. Naše sprchové gély a šampóny obohacujeme o rastlinný glycerín a prírodné esenciálne oleje, ktoré pozitívne ovplyvňujú proces hydratácie. Na večer odporúčame pomarančový kvet, po aktívnom športe prípravky „pre chlapa“ s obsahom gáfru, pre deti jahodu, či hrušku.

Čo po sprchovaní alebo kúpaní?

Ďalší krok k príjemnej a vláčnej pokožke sa začína hneď po osprchovaní, kedy prichádza rad na aplikáciu telového mlieka alebo masla. Vďaka ich pozitívnym účinkom pokožku nielen hydratujeme, ale dostaneme do tela aj zdraviu prospešné živiny.

Aby bola táto procedúra nie len príjemná, ale aj užitočná, existuje rad doporučení, na základe ktorých dosiahnete želaný efekt.

 • Telové mlieko alebo telové maslo je najvhodnejšie nanášať na očistenú pokožku, ideálne  ihneď po osprchovaní.
 • Pokožka by mala byť teplá a mierne vlhká, takže je vhodné hydratovať ju po teplej sprche.
 • Ak pokožka vychladne, pomôže zohriať ju nahriatym vlhkým uterákom. Vtedy budú póry dostatočne otvorené a pripravené prijať hydratačný prípravok.
 • Voda by nemala byť naopak príliš horúca, pretože vtedy je pokožka precitlivená a podráždená
 • Po večernom sprchovaní odporúčame telové maslo kakao kokos. Po rannej sprche sa výborne hodí telové mlieko levanduľa.
 • Na veľmi suché časti ako sú lakte, päty, a pokožka predkolenia je výborný pomocník prírodné mandľové maslo.

 • Ako na veľmi suchú pokožku u detí?

 • Začnime od kúpania. Ak je pokožka veľmi suchá odporúčame „Detskú olejovú emulziu na kúpanie Matej Bublinka“. Výborne premastí pokožku už počas kúpania.
 • Po osušení pokožky je vhodný celotelový prípravok „Detský olej po kúpaní Matej Bublinka“. Pokožka ostane voňavá, vláčna a dokonale premastená. Pre najmenších je samozrejmosťou pod plienková ochrana pokožky. Aj tu sme dbali na výber surovín vhodných pre deti od narodenia. „Detský olej na zadoček Matej Bublinka“, je tou pravou náhradou zdravého krému na vznik zaparením. Ak dbáte na to, čo ide do tela cez pokožku a sliznice, vedzte, že suroviny v detskej rade Matej Bublinka sú jedlé a teda úplne vhodné na použitie pre deti.  
 • Ak sa objaví kožný ekzém, prípadne sebeorická dermatitída, či iné potravinové alergie odporúčame použitie argánového oleja.

 • Čo na pleť?

Ak sme sa takto postarali o celé telo, dostávame sa k najcitlivejšej časti ľudskej pokožky, a tou je tvár. Popri ostatných častiach tela práve tvár býva takmer neustále odkrytá a tým pádom najviac skúšaná vonkajšími vplyvmi. Tvár je zrkadlom starostlivosti o celé telo a radi ju skrášľujeme estetickými prípravkami. Aj vďaka tomu býva zvlášť citlivá už na čistenie samotnou vodou. Jednou z osvedčených metód pri starostlivosti o pleť je preto ošetrenie olejom.

Pre dodatočné zvláčnenie pokožky tela a tváre, ochranu pred poveternostnými vplyvmi, antibakteriálnu a antiparazitickú ochranu či odstránenie zápalov, sme v Ťuli a Ťuli pre vás vyvinuli rad prírodných pleťových krémov. Ich zloženie je prispôsobené všetkým typom pleti a aj vy si medzi nimi rozhodne nájdete svojho favorita. Vyskúšajte naše novinky, prírodné pleťové krémy s esenciálnymi olejmi medovka a levanduľa. Ich nanášanie je vďaka unikátnemu zloženiu o čosi jednoduchšie. Obsahujú zmes olejov, ako napríklad olej z marhuľových jadier či konopný olej, ktoré sa ľahko vstrebávajú a vďaka tomu je možné ich nanášať ako na suchú, tak i na vlhkú pokožku, ráno aj večer pred spaním. Organické bambucké maslo, ktoré tvorí základ týchto krémov, následne vytvára na povrchu pokožky jemný mikrofilm, ktorý zabraňuje tomu, aby sa do nej dostali nečistoty.

Ak používate prípravok na odličovanie, vyskúšajte náš prírodný odličovací olej. Jeho hlavnými zložkami sú organický kokosový olej a ružová voda, ktoré sme namiešali citlivo s ohľadom na rozličnú kvalitu a stav pleti. Tento olej okrem make-upu hĺbkovo očisťuje póry, ktoré bývajú zanesené pôsobením vzduchu, prachu a baktérií a zbavuje ich nadbytočného kožné mazu a odumretých buniek.

Zvláčnite a zahojte si pery

Pre pocit dokonalej pokožky je dobré mať pery posilnené prírodným balzamom. V letných mesiacoch tvorí ochranu proti vysušovaniu a uv žiareniu. V zimných chráni pokožku pier pre vetrom, chladom i nepeknými vírusovými ochoreniami. Vďaka včeliemu vosku je balzam na pery antiseptický a dlhotrvajúci.


Zdieľať

Používaním stránok www.tuliatuli.sk/ súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.