Mäta pieporná prírodný esenciálny olej

100% esenciálny olej Mäta prieporná sa so svojimi účinkami na tráviaci, dýchací a nervový systém, ako aj jeho výraznou vôňou považuje za neodmysliteľnú súčasť každej lekárničky. Hlavnou zložkou je mentol, silná zlúčenina, ktorá sama o sebe spôsobuje rýchlu fyzickú úľavu  pri inhalácii alebo aplikácii na pokožku. Vytvára pocit chladu, na ktoré telo reaguje zvýšeným prietokom krvi v oblasti aplikácie a spôsobuje otepľujúci účinok. Mentol sa z tohto dôvodu často vyskytuje v športových krémoch a v kvapkách proti kašľu . ÚČINKY Zažívacie ústrojenstvo stimuluje tráviaci systémznižuje výskyt a závažnosť zvracania a nevoľnostiupravuje tráveniezvyšuje vstrebávanie v čreváchpomáha udržiavať zdravú funkciu žlčníkapomáha udržiavať zdravú funkciu pečeneuvoľňuje kŕče Imunitný systém neutralizuje mikróbyznižuje telesnú teplotupodporuje poteniezmierňuje svalové napätie a bolestivé kĺbyzmierňuje bolesti hlavy spôsobené preťažením Dýchacie ustrojenstvo podporuje vykašliavaniestimuluje priedušky Starostlivosť o pokožku uľahčuje nepríjemné pocityznižuje stratu vlhkostitonizuje a obnovuje cirkuláciu v žiláchpodporuje hojenie tkanívznižuje začervenanieznižuje opuchneutralizuje mikróbyneutralizuje plesnepotlačuje podráždeniezmierňuje pocit svrbeniaočisťujezužuje kapiláry Muskuloskeletálny systém uvoľňuje kŕčeupokojuje boľavé svaly, šľachy a kĺbyznižuje opuch Nervový systém zlepšuje náladuzlepšuje zaostreniezmierňuje intelektuálnu únavuposilňuje a objasňuje myseľposilňuje nervový systémpomáha zmierniť stres a nervové napätie Energetika Zdá sa, že olej z mäty piepornej má kontradiktívne ochladzujúce aj otepľujuce účinky. Osobnosť Peppermint pôsobí na ego, rozptýli pýchu. Pomáha prekonať pocity podradnosti. Zatiaľ čo mäta prieporná zvyšuje koncentráciu, funguje na inej úrovni, aby uľahčila vstrebávanie nových nápadov. Zvyšuje naše recepčné kapacity na duševnej a duchovnej úrovni a bude prospešná pre tých, ktorí potrebujú inšpiráciu a pochopenie. BEZPEČNOSŤ Netoxický, nedráždivý, ale príležitostne senzibilizačný. Vždy najskôr otestujte malé množstvo kvôli citlivosti alebo alergickej reakcii.  Priamy a nepriamy kontakt s očami spôsobí podráždenie. Ak ste tehotná, pred použitím  sa poraďte s lekárom. Olej z mäty piepornej by sa nemal používať u detí mladších ako dva roky.

Kód: 8586021852139 Do sauny

Objem: 10 ml


ks
skladom

skladom

7,36 €

Popis produktu

100% esenciálny olej Mäta prieporná sa so svojimi účinkami na tráviaci, dýchací a nervový systém, ako aj jeho výraznou vôňou považuje za neodmysliteľnú súčasť každej lekárničky. Hlavnou zložkou je mentol, silná zlúčenina, ktorá sama o sebe spôsobuje rýchlu fyzickú úľavu  pri inhalácii alebo aplikácii na pokožku. Vytvára pocit chladu, na ktoré telo reaguje zvýšeným prietokom krvi v oblasti aplikácie a spôsobuje otepľujúci účinok. Mentol sa z tohto dôvodu často vyskytuje v športových krémoch a v kvapkách proti kašľu .

ÚČINKY

Zažívacie ústrojenstvo

stimuluje tráviaci systém
znižuje výskyt a závažnosť zvracania a nevoľnosti
upravuje trávenie
zvyšuje vstrebávanie v črevách
pomáha udržiavať zdravú funkciu žlčníka
pomáha udržiavať zdravú funkciu pečene
uvoľňuje kŕče

Imunitný systém

neutralizuje mikróby
znižuje telesnú teplotu
podporuje potenie
zmierňuje svalové napätie a bolestivé kĺby
zmierňuje bolesti hlavy spôsobené preťažením

Dýchacie ustrojenstvo

podporuje vykašliavanie
stimuluje priedušky

Starostlivosť o pokožku

uľahčuje nepríjemné pocity
znižuje stratu vlhkosti
tonizuje a obnovuje cirkuláciu v žilách
podporuje hojenie tkanív
znižuje začervenanie
znižuje opuch
neutralizuje mikróby
neutralizuje plesne
potlačuje podráždenie
zmierňuje pocit svrbenia
očisťuje
zužuje kapiláry

Muskuloskeletálny systém

uvoľňuje kŕče
upokojuje boľavé svaly, šľachy a kĺby
znižuje opuch

Nervový systém

zlepšuje náladu
zlepšuje zaostrenie
zmierňuje intelektuálnu únavu
posilňuje a objasňuje myseľ
posilňuje nervový systém
pomáha zmierniť stres a nervové napätie

Energetika

Zdá sa, že olej z mäty piepornej má kontradiktívne ochladzujúce aj otepľujuce účinky.

Osobnosť

Peppermint pôsobí na ego, rozptýli pýchu. Pomáha prekonať pocity podradnosti. Zatiaľ čo mäta prieporná zvyšuje koncentráciu, funguje na inej úrovni, aby uľahčila vstrebávanie nových nápadov. Zvyšuje naše recepčné kapacity na duševnej a duchovnej úrovni a bude prospešná pre tých, ktorí potrebujú inšpiráciu a pochopenie.

BEZPEČNOSŤ

Netoxický, nedráždivý, ale príležitostne senzibilizačný. Vždy najskôr otestujte malé množstvo kvôli citlivosti alebo alergickej reakcii.  Priamy a nepriamy kontakt s očami spôsobí podráždenie.

Ak ste tehotná, pred použitím  sa poraďte s lekárom. Olej z mäty piepornej by sa nemal používať u detí mladších ako dva roky.


Spôsob použitia

Inhalácia

priamou inhaláciou, difúzerom, olejovým výparníkom, inhaláciou pary 

Vôňa esenciálneho oleja Peppermint posilňuje, zmierňuje a stimuluje (používanie počas dňa je lepšie ako pred spaním). Opakovane sa skúmala jeho účinnosť vyvolávajúca koncentráciu, zameranie a psychickú ostrosť. Peppermint môže tiež pomôcť zmierniť zápchu pri vdychovaní.

Telo 

masáž, kompresia, kúpeľ, nočný kúpeľ, masť, starostlivosť o pleť 

Osvieženie pre prepracované telo a nohy. Zmierňuje svrbenie.  Skvelé v chladnom komprese pre nevoľnosť a bolesti hlavy.  Zriediť v nosnom oleji a vmasírovať do brucha (esenciálne oleje sa vstrebávajú kožou a môžu takýmto spôsobom pomôcť cieleným tráviacim orgánom). Môže pomôcť zmierniť zápchy a bolesti hlavy (vrátane migrény) umiestnením kvapky na každý spánok. Koža je tam dosť citlivá a oči sú blízko, preto použitie 10% riedeného esenciálneho oleja je bezpečné.
Zloženie

Mentha Piperita Oil.


Krajina pôvodu

India.Výrobca
Tuli A Tuli Laboratories s. r. o., Pezinská 5104, Malacky 901 01.
INGREDIENTS

Mentha Piperita Oil.


Spôsob použitia

Inhalácia

priamou inhaláciou, difúzerom, olejovým výparníkom, inhaláciou pary 

Vôňa esenciálneho oleja Peppermint posilňuje, zmierňuje a stimuluje (používanie počas dňa je lepšie ako pred spaním). Opakovane sa skúmala jeho účinnosť vyvolávajúca koncentráciu, zameranie a psychickú ostrosť. Peppermint môže tiež pomôcť zmierniť zápchu pri vdychovaní.

Telo 

masáž, kompresia, kúpeľ, nočný kúpeľ, masť, starostlivosť o pleť 

Osvieženie pre prepracované telo a nohy. Zmierňuje svrbenie.  Skvelé v chladnom komprese pre nevoľnosť a bolesti hlavy.  Zriediť v nosnom oleji a vmasírovať do brucha (esenciálne oleje sa vstrebávajú kožou a môžu takýmto spôsobom pomôcť cieleným tráviacim orgánom). Môže pomôcť zmierniť zápchy a bolesti hlavy (vrátane migrény) umiestnením kvapky na každý spánok. Koža je tam dosť citlivá a oči sú blízko, preto použitie 10% riedeného esenciálneho oleja je bezpečné.Zoznam alergénov
Zoznam alergénov, ktoré môžu u niektorých citlivých jedincov vyvolať kožnú alergickú reakciu. Podľa § 49 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.

Limonene
Limonén patrí do rodiny monoterpénových karbidov a je to molekula s vôňou citróna a pomaranča. Limonén je prirodzenou súčasťou niektorých rastlín, stromov, ovocia a zeleniny (najmä citrusových plodov).
Linalool
Linalool je molekula, ktorá je prirodzene prítomná takmer vo všetkých éterických olejoch, v menšej či väčšej koncetrácii. Je to bezfarebná zlúčenina, so sviežou sladkou kvetinovou vôňou.
Odporúča: 50% zákazníkov
Hodnotenie: 100%
Overený zákazník
30.09.2020
neodporúča
Overený zákazník
16.08.2021
Výborne účinkuje na chronický zápal prínosových dutín.
odporúča

Odporúčané produkty