Olej z vlašských orechov lisovaný za studena 250 ml

Kód: 8595617910092 Olej a Ghi

  • 6,46 €ks
nedostupné
Popis produktu

Za studena lisovaný olej z vlašských orechov má zlatavú farbu a príjemnú lahodnú chuť. Je to zdroj vysoko kvalitných tukov, esenciálnych mastných kyselín , lecitínu, fosforu, vitamínu B6, E, A, C, P, minerálnych látok magnézium, meď, kobalt, fosfor,  vápnik a jód a omega-3 a omega-6 mastných kyselín.

Chráni srdce a cievy a obsahuje potrebnú výživu pre mozog. Olej z vlašských orechov znižuje riziko infarktu, zlepšuje prietok krvi, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a trombózy.  Napriek tomu že má vysokú energetickú hodnotu, je vhodným doplnkom pri chudnutí a vďaka 14,3% kvalitných rastlinných bielkovín je vhodný pri budovaní svalovej hmoty. Keď orechový olej skombinujete so strukovinami a obilninami, zvyšujete využiteľnú hodnotu rastlinnej bielkoviny na úroveň živočíšnej. 

Tento olej je účinný antioxidant, ktorý pôsobí omladzujúco a detoxikačne. Udržiava zdravú črevnú mikroflóru a priaznivo ovlyvňuje činnosť pečene a žlčníku. Napomáha zlepšiť imunitu, normalizuje činnosť štítnej žľazy, upravuje hladinu cukru v krvi a je vhodný k pooperačnej diéte. 

Pri vonkajšom použití pôsobí olej z vlašských orechov protizápalovo, hojí drobné poranenia a zle sa hojace vredy, je prospešný pre ľudí trpiacich ekzémami, lupienkou a kŕčovými žilami. 

Olej z vlašských orechov sa hodí hlavne ku príprave studených jedál ako sú zeleninové a ovocné šaláty.

V prípade že sa pokúšate schudnúť, pridajte si lyžičku orechového oleja 2-3x denne do jedla. 

Zloženie: jadrá vlašských orechov 100%

Nutričné hodnoty na 100 ml:

Energetická hodnota 3470 kJ / 834 kcal

Tuky 92,00 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 9,00 g

Sacharidy 0 g - z toho cukry 0 g

Vláknina 0 g

Bielkoviny 0 g

Soľ 0 g 


Krajina pôvodu

Česká republika.
Výrobca
Natural Jihlava
Spôsob použitia

Zoznam alergénov
Zoznam alergénov, ktoré môžu u niektorých citlivých jedincov vyvolať kožnú alergickú reakciu. Podľa § 49 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.