Aloe vera

Aloe vera je v kozmetike bežne používaný výťažok z rastliny Aloe barbadensis. Pre pokožku je dobrý kvôli jeho chemickému zloženiu. Je zložený z hydratačných polysacharidov. Tieto polysacharidy sú hygroskopické, to znamená že priťahujú vodu a vytvárajú vlhkú vrstvu na pokožke. Aloe má však aj množstvo viacerých účinkov ako len ochrannú a upokojujúcu, napríklad:

Hydratuje
Aloe hydratuje pokožku, ale na rozdiel od množstva iných hydratačných prípravkov, aloe nenecháva tvár mastnú. Preto je skvelý pre ľudí, ktorí nemajú radi mastný pocit na koži. Muži využívajú aloe po holení, keďže aloe dokáže ošetriť malé rany spôsobené pri holení.

Lieči spálenú pokožku
Aloe vďaka svojím liečivým účinkom vie veľmi jednoducho pomôcť pri popáleninách alebo spáleninách. Funguje ako ochranná vrstva na pokožke, vďaka čomu sa pokožka vie rýchlejšie regenerovať.

Odstraňuje akné
Aloe obsahuje dva hormóny: auxín a giberelín. Tieto hormóny liečia rany a redukujú zápal kože. Giberelín v aloe pôsobí aj ako rastový hormón, ktorý zabezpečuje rast nových buniek, vďaka čomu sa pokožka rýchlejšie uzdraví a akné zmizne.

Bojuje s vekom
Aloe obsahuje množstvo antioxidantov vrátane betakaroténu, vitamínu C a E, ktoré spevňujú a hydratujú pokožku, vďaka čomu pokožka vyzerá mladšie.

Bojuje so striami
Keďže sa pokožka môže rapídne natiahnúť (vplyvom tehotenstva alebo obezity), bežne sa tak stáva že na pokožke sa objavia aj strie. Tie vznikajú kvôli trhlinkám v jednotlivých vrstvách pokožky. S týmto aloe nemá žiaden problém, keďže lieči malé ranky. Ak aj strie nezmiznú, určite sa zmenšia a sú oveľa menej viditeľné.