Panthenol

Tiež nazývaný Provitamín B5 či Dexpanthenol je biologickým prekurzorom vitamínu B5 (kyselina D-pantoténová). Po absorpcii pokožkou sa Provitamín B5 metabolicky premieňa na vitamín B5, ktorý má prirodzené hydratačné, upokojujúce, hojivé a regeneračné vlastnosti. Udržuje pokožku jemnú, hladkú a zdravú.
Provitamín B5 je vhodný pre všetky typy pleti. Je známy mnohými svojimi prospešnými vlastnosťami pri starostlivosti o pleť:

Hydratácia - Provitamín B5 je známy svojimi zvlhčujúcimi vlastnosťami. Zvlhčovadlá sú látky, ktoré zachovávajú vlhkosť. Provitamín B5 chráni kožnú bariéru a pomáha pokožke udržať si vlhkosť a chrániť ju pred podráždením. Použitím produktu s provitamínom B5 maximalizujete hydratáciu Vašej pokožky a zlepšíte jej jemnosť a pružnosť.
Liečivé a ochranné vlastnosti - Provitamín B5 slúži tiež ako prírodný liečiteľ a ochranca pokožky. Výrobky pre starostlivosť o telo, vlasy a pleť obsahujúce Provitamín B5 pomáhajú zmierňovať príznaky podráždenej pokožky, ako je svrbenie, bolesť a nežiaduce zmeny farby. Provitamín B5 tiež urýchľuje proces hojenia zranené, nedávno tetované či poškodenej pokožky.
Regenerácia - Provitamín B5 tiež pomáha regenerovať pokožku počas noci. Pomáha udržiavať pokožku a iné orgány zdravé, rovnako pomáha Vášmu telu metabolizovať tuky, bielkoviny a sacharidy, čo vedie k celkovo zdravším bunkám a orgánom.
Anti-aging - Zmäkčujúci vlastnosti provitamín B5 tiež pomáhajú zmierniť výskyt jemných čiar a vrások na pokožke.