Olivový olej

Olivový olej je rastlinný olej, ktorý sa získava z plodov Olea Europaea, tradičného stromu pestovaného v stredomorskej oblasti. Má vynikajúce zmäkčovacie vlastnosti, ktoré sú oceňované vo všetkých typoch kozmetických výrobkov. Používa sa ako nosný olej, roztok na starostlivosť o vlasy a v prípravkoch, ktoré ponúkajú kondicionačný efekt.
Olivový olej je bohatý na vitamíny a antioxidanty, účinne pomáha vyvažovať vlhkosť pokožky. Má jedinečnú schopnosť dobre sa premiešať s vodou, čím pomáha zvlhčovať pokožku bez upchania pórov. Pokožka tak ostáva hladká a pružná. Olivový olej prirodzene pomalšie oxiduje ako iné prírodné oleje, preto je dokonalý na ochranu pokožky pred dráždivými účinkami.

V našej kozmetike je používaný iba extra panenský olivový olej, ktorý je extrahovaný z plodov  Olea Europaea lisovaním za studena bez chemickej úpravy a procesu filtrovania.

Extra paneneský olivový olej má špecifickú distribúciu mastných kyselín, ktorá poskytuje vynikajúce výsledky v starostlivosti o pokožku. Má vysoký obsah nezmydliteľných látok ako sú skvalén, beta-sitosterol a polyfonoly. Skvalén je jednou z kľúčových zložiek ľudského kožného mazu, ktorý dáva pokožke jemný a hodvábny pocit. Pri aplikácii na pokožku sa preto olivový olej ľahko absorbuje bez toho, aby bola pokožka mastná. Je známe, že beta-sitosterol znižuje hladinu cholesterolu, zmierňuje symptómy benígnej hyperplázie prostaty (BPH) a má protizápalovú aktivitu. V kozmetických prípravkoch má vynikajúce zmäkčovacie vlastnosti a môže obmedziť lipogenézu, čím sa znižuje veľkosť adipocytov (tukových buniek). Hydroxytyrosol- polyfenol v olivovom oleji patrí medzi najsilnejšie antioxidanty na svete.

Účinky extra panenského olivového oleja na pleť
• Pokožku hydratuje.
• Zmierňuje podráždenie pokožky. Vitamín E v olivovom oleji zmierňuje začervenanie a svrbenie pokožky.
• Vďaka vysokému obsahu mastných kyselín a antioxidantov pomáha redukovať tvorbu vrások.
• Zmäkčuje kutikuly- pomáha liečiť suché a krehké nechty.
• Podporuje rast vlasov. Antioxidanty obsiahnuté v olivovom oleji redukujú voľné radikály, ktoré prispievajú k vypadávaniu vlasov.
• Ochraňuje pred slnkom. Omega-3 mastné kyseliny sú opaľovací krém, ktorý môžete jesť. Štúdie ukázali, že omega-3 mastné kyseliny môžu chrániť pokožku pred UV slnečným žiarením.
• Zmäkčuje a hydratuje vlasy. Rovnako vyživuje suchú pokožku hlavy a zabraňuje poškodenie vlasov voľnými radikálmi.