Glycerín

Tiež známy ako Glycerol je jednoduchý hydroskopický viskózny polyol sladkej chuti, v systemantickom názvosloví propán-1,2,3-triol. Glycerín používaný v našej kozmetike je čisto rastlinného pôvodu, vyrába sa hydrolýzou s certifikovaných organických rastlinných olejov, pričom pri jeho výrobe nebol použitý palmový olej.

Glycerín sa používa ako lubrikant a zvlhčovadlo v rôznych kozmetických výrobkoch Ťuli a Ťuli. Zjednodušene povedané, glycerín priťahuje vodu k pokožke a pomáha pokožke cítiť sa hladšie a mäkšie. Tým napomáha udržiavať rovnováhu vody v pokožke na medzibunkovej úrovni, čím pôsobí ako prevencia proti suchej pokožke. Vaša pokožka bude nielen hydratovaná, ale aj mäkká a vláčna na dotyk.
Glycerín navyše pomáha kožným bunkám v správnom raste a vývine. Glycerín funguje ako signálna molekula, ktorá priamym pôsobením pomáha počas štyroch bežných štádií vývinu k správnemu rastu kožnej bunky. V nekonečnom cykle produkcie kožných buniek sa najmladšie bunky pohybujú s najhlbšej vrstvy smerom do vrchných vrstiev kože. Po reprodukčnom cykle sa kožné bunky napokon stávajú zrelými povrchovými bunkami a tvoria ochrannú bariéru kože.
Pri nedostatku dostatok glycerín, kožné bunky nedorastajú správne a sú jednou z príčin hyperproliferatívnej, hrubšej kože. Glycerín pomáha ľuďom s kožnými chorobami, ako je psoriáza a nemelanómová rakovina kože, ktoré sú výsledkom abnormálnej proliferácie a dozrievania kožných buniek. Rovnako glycerín napomáha k rýchlejšiemu hojeniu rán.