Bambucké maslo

Bambucké maslo je tuk, ktorý bol extrahovaný z orechov stromu Shea (Vitellaria paradoxa). Má sivobielu alebo slonovinovo bielu farbu a krémovú konzistenciu, ktorá je ľahko roztierateľná na pokožke. Väčšina bambuckého masla pochádza zo stromov v západnej Afrike.

V bambuckom masle sú vo vysokých koncentráciách zastúpené mastné kyseliny a vitamíny, čo predurčuje bambucké maslo ako ideálnu kozmetickú prísadu v starostlivosti o pokožku. Má protizápalové a liečivé vlastnosti, pomáha pri mnohých kožných ochoreniach, ako sú kožné škvrny a vrásky, slúži na prevenciu vzniku strií počas tehotenstva, redukuje svalovú únavu a lieči dermatitídu. Bambucké maslo je extrémne zvlhčujúce a veľmi hydratačné, po aplikácii na pokožku poskytuje okamžitú jemnosť a hladkosť.

Surové bambucké maslo je bohaté kyselinu steárovú a olejovú, v značnej miere sú v ňom obsiahnuté vitamíny E a A. Shea strom je bežne používaný ako zdroj rastlinného oleja, ktorý obsahuje asi 45 až 50 percent mastných kyselín, 30 až 41 percent kyseliny steárovej, 5-9 percent kyseliny palmitovej a 4-5 percent kyseliny linolovej.
Nami používané bambucké maslo sa vyrába metódou lisovaním za studena bez pridania chemikálií alebo konzervačných látok.

Účinky bambuckého masla na pokožku tela a tváre

Bambucké maslo má výrazné protizápalové vlastnosti. Upokojuje začervenanie a opuch tváre. Vysoké koncentrácie mastných kyselín a vitamínu K tiež pomáhajú k rýchlejšiemu uzdravenie pokožky na celom tele.
Bambucké maslo pôsobí ako prírodný zvlhčovač. Jeho charakteristika a konzistencia mu zaručujú ľahkú absorpciu pokožkou, kde vytvára prirodzenú bariéru, ktorá zadržiava vlhkosť. Tento hydratačný účinok môže trvať niekoľko hodín, na rozdiel od niektorých iných zvlhčovačov, ktorých účinok trvá hodinu alebo menej.
Bambucké maslo zabraňuje starnutiu kože. Pre svoj vysoký obsah mastných kyselín, zabraňuje účinku toxínov na tkanivové bunky, podporuje ich regeneráciu, čím redukuje vrásky a dodáva pokožke silu a pružnosť. Vitamín E v bambuckom masle tiež pomáha chrániť vašu pokožku pred UV žiarením.
Spomínané vlastnosti bambuckého masla pomáhajú pri liečbe ochorení pokožky hlavy, zmierňuje lupiny. Je ideálny pre popraskané a suché päty, ruky, drsné lakte a kolená. Vďaka svojim úžasným liečebným a hydratačným vlastnostiam môže bambucké maslo zmierniť výskyt strií, vyhladiť celulitídu a celkovo zmäkčiť pokožku.